Дали е навистина поголем? Што е всушност феноменот „Летен пенис“

11 август, 2020
мк,

Со зголемувањето на температурите, многумина се борат со топлината и со многуте последици од високите температури, како што се замор и главоболки. Некои ќе станат доста испотени и уморни, други може да имаат проблеми со појава на осип. Но, особено мажите можат да забележат интересна промена за време на високите температури, пренесува mir.co.uk. Некои мажи претходно тврдеа дека доживеале феномен познат како „летен пенис“, а тоа е кога високите температури предизвикуваат пенисот да се зголеми. Терминот стана популарен уште во 2018 година, кога експертите потврдија дека овој феномен навистина постои. Но, урологот Џамин Брахмбат го објасни феноменот, но и зошто има погрешно име.

20 Types of Penises: Size, Shape, Sex Positions, and More

Лето или зима, големината на пенисот треба да остане иста. Кога е ладно надвор, телото се обидува да се загрее, така што работите се чини дека се намалени. Крвните садови во близина на кожата се стеснуваат за да се одржи внатрешната топлина. Сепак, овој вид регулација на топлината на телото не треба да влијае на целокупната големина на пенисот. Исто така, кога е жешко надвор, можете да внесете повеќе вода, што во комбинација со потење може да го направи вашето тело или кожата отечена. Може да ви остави впечаток дека работите се поголеми – објасни Џамин.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris