Дали мајонезот навистина помага за убава коса?

28 април, 2020
majonez

Освен по свежиот изглед и блескава насмевка, Бејк Лајвли е позната и по преубавата коса, која како што вели, е една од работите кои најмногу ги сака на себе. Тајната за нејзиниот сјај и мекост веројатно сите ја имате во вашите фрижидери. Актерката признала дека својата коса ја негува со маска од мајонез.

Доколку сакате да го пробате овој трик Блејк советува да ги навлажните врвовите на косата и во нив да втриете две лажички мајонез. Оставете ја маската да стои десет минути и потоа измијте ја косата. По овој третман косата би требало да ви биде помека, понежна и помазна.

Епа сега, барем додека сме во изолација, можеме да пробаме дали овој трик функционира.