Дали некогаш сте посакале да дизајнирате совршени чевли? Jimmy Choo ќе ви ја исполни желбата!

11 април, 2020
jimmychoo1

Одлична можност да ја искажете својата креативност!

Во последните неколку недели, многу големи модни куќи и дизајнерски имиња решија да ги отворат своите врати за публиката на многу интересни начини. Имено, по Alexandra McQueena, Jimmy Choo започна одлична креативна ’работилница’ во која се бара од публиката да дизајнира совршени чевли. Се разбира, целата идеја има позадина и хуманитарна приказна.

Можеме да се согласиме дека чевлите се „слаба точка“ на скоро секоја жена, а Jimmy Choo е дизајнер чии прекрасни дизајни секогаш воодушевуваат. Елеганцијата и женственоста, рафинираноста, но и јасниот изглед се само некои од елементите со кои можеме да го опишеме неговиот дизајн, а фактот дека сега имаме можност да учествуваме во него е дефинитивно нешто што не пропушта. Креативната директорка Сандра Чои, на официјалниот профил на Инстаграм на Jimmy Choo, покрена иницијатива да ја охрабри публиката да дизајнира чевли кои потоа можат да бидат дел од специјалната капсула колекција, чии приходи ќе одат во добротворни цели.

Во постот се посочува дека во овие моменти е многу важно да се задржи позитивен начин на размислување и да се насичиме на креативно размислување. Исто така, природата отсекогаш била дел од инспирацијата, а сега и покрај сè, таа продолжува во својот ритам. Затоа пролетта и сите нејзини мотиви послужија како идеја за создавање на првиот фантастичен чевел ‘Choo Sketch’, а сега Сандра Чои исто така бара од публиката да го стори истото. Овој одличен потег е уште една убава приказна за поддршка, затоа предлагаме денес да ги извадите пенкалото и хартијата и да си дозволите да уживате во имагинацијата и убавината на дизајнирањето на совршени чевли!