Дали сакате да постигнете повеќекратни експлозивни оргазми? Овие 5 пози можат да ви помогнат!

8 октомври, 2020
пози

Ако повеќекратен оргазам ви изгледа недостижен, па дури и невозможен, веројатно не сте ги пробале сите секс пози. Имено, истражувањето на научниците од Универзитетот во Индијана откри во кое пози жените најчесто го достигнуваат својот врв неколку пати за време на еден чин.

Еве неколку начини на кои можете да пробате:

„А ла карт“
Седнете со задникот на работ од шипка или столче и започнете да го стимулирате клиторисот со рака или играчка. Ако партнерот може да ве подигне, обидете се на тој начин, ако не, продолжете да се потпирате на шипката или столчето.

Од задниот дел со перница
Потпрете ги рацете на креветот или подот и ставете перница под вас. Партнерот ќе ве задоволи со пенисот зад вас, а вие тријте се со перницата.

Супер жена
Оваа поза е совршена за сите жени кои секогаш сакале да бидат супер хероини и за сите мажи кои сакале да спијат со нив. Позата „супер жена“ ќе ве однесе во комплетно нови димензии.

За оваа поза, жената треба да се држи до работ на креветот со рацете. Мажот треба да ја фати за колковите и да ги подигне така што целото нејзино тело ќе виси во воздухот. Секс против гравитацијата – незаборавно.

„Победа V“
Оваа поза бара флексибилност. Не обидувајте се ако имате болки во вратот или колкот.

Мажот треба да клечи на креветот или на подот, а жената да лежи на грб, малку да ги крева колковите во воздухот и да ги шири нозете во форма на буквата „V“.

Подемот на Меркур
Ако сте меѓу оние кои сакаат шепотење и галење, за вас имаме нова поза – „подигање на Меркур“, што целосно ќе ве омекне и ќе се спои со партнерот до степен до кој заедничкиот оргазам е скоро загарантиран.