Дали треба да се загрижиме?! Ова се најчестите ЕРОТСКИ СОНОВИ на мажите и жените!

3 ноември, 2020
еротика

Факт е дека понекогаш сите ги имаме, а студијата покажува на 1.000 мажи и исто толку жени кои им се најчестите еротски соништа на двата пола.

Се покажа дека жените најчесто сонуваат за секс со пријател, додека најчестиот еротски сон кај мажите е секс со бившата. Пред да се изнервирате или лутите на вашиот партнер, имајте на ум дека соништата не треба да се сфаќаат толку сериозно и дека не мора да го одразува она што навистина го сакаме. Значи, нешто помалку од три четвртини од жените признале дека најчесто сонуваат секс со пријател, додека 68 проценти од нив сонуваат за „жешка акција“ со колешката од работа.

Нешто помалку, 62 проценти од испитаниците сонувале за врска со странец, а 58 проценти од нив сонувале за секс со партнерот. Еден од честите соништа е за тоа како нивниот партнер ги изневерува, признале жените, 57 проценти, според истражувањето спроведено за сајтот преку кој се среќаваат зафатени луѓе кои бараат нешто од „страна“.


Кога станува збор за еротските соништа на мажите, за секс со бившата за која сонуваат 92 проценти од нив, вториот сон (72 проценти) им е можеби повеќе кошмар – секс во кој тие некако се посрамотуваат.

Меѓу најчестите машки еротски соништа се оргиите, за кои сонуваат 72% од мажите, додека овој сон е деветти на списокот на анкетираните жени.


Покрај тоа, 68 проценти од мажите сонуваат за врска со позната личност, додека 59 проценти сонуваат за „жешка акција“ на некое јавно место. Еротските соништа на мажите и жените се доста различни, но тие имаат едно нешто заедничко – сонуваат вакви сонови доста често. Дури 93 проценти од испитаниците велат дека сонуваат такви соништа многу често, додека четвртина кажуваат дека ги имаат „на секои 4-5 дена“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi