Дали вашиот партнер сака да ве остави за Нова година? Ризикот е поголем отколку што мислите. Дури и најхармоничните парови паѓаат на овие четири теста!

27 декември, 2020
нг

Прашајте ја просечната двојка што најмногу би ја загрозила нивната врска и најверојатно најмногу ќе одговори: неверство. Ех, да беше само толку едноставно. Вистина е дека во секоја врска има опасни точки, кои навидум се невини – како роденденска забава.

Заборавете на сите оние класични приказни за прељуба – ова се четирите најпредизвикувачки периоди за паровитњ. Познат сексолог, Трејси Кокс, ги откри во интервју за Дејли Меил.

Значајни денови – како Божиќ

Ги отворив очите, го бакнав моето момче, кое спиеше покрај мене и помислив: „Тој сигурно ќе ме запроси денес“. Бевме заедно скоро две години, беше Божиќ наутро и двете семејства ќе бидат заедно.

Наместо тоа, тој беше невообичаено тивок целото утро и кога прашав што не е во ред, тој тажно се насмевна, ми рече да седам на масата и ми рече дека нашата врска е завршена. „Зошто сега?“, Липав. „Па Божиќ е!

Пробиен роденден

Секој круг на родендени е исто така време на интроспекција. Ако само што влегувате во нова деценија, многу е веројатно дека ќе размислите за вашиот живот, дајте му оценка и да препознаете што недостасува во него.

Сите имаме план за живот, работи што сакаме да ги постигнеме до одредена возраст, дури и ако не се придржуваме до него религиозно или сме особено свесни за придржување кон распоредот. Бракот и децата се одлуки кои, за жал, имаат краен рок. Времето не чека ниту еден маж, особено не жена.

Имиграција, брак, раѓање на дете

Сите тројца често се перципираат преку розови нијанси, но ретко се случува двојка да помине низ секоја фаза без ужасни дискусии и ненадејни сомнежи. Без оглед колку време ќе поминете дружејќи се во посебни домови, оддалечени се светлосни години од чувството дека всушност живеете заедно и немате каде на друго место.

Ако поминете низ него неповредено, (можеби) имате брак со кој можете да се справите, бидејќи „најромантичниот ден во вашиот живот“ честопати е сè, само не тоа. Согласување за тоа каде, како и колку да се потроши на свадба може да предизвика толку жестоки дебати, што сè може да се прекине уште пред да започне.

Дури и ако не сте во брак, сите имаме идеја за однесувањето на мажот и жената. Може да биде доста шок ако вашиот партнер изгледа дека ја сменил својата личност преку ноќ.

Недостаток на сон, чувство на занемарување во корист на бебето, тесни финансии, нови одговорности – и тоа пред вашето дете дури и да го достигне периодот на нерасположена адолесценција. Реалноста е дека врските имаат опасни точки сè додека смртта не се раздели.

Настани што го менуваат животот

Кога животните околности драматично се менуваат – едниот од вас ќе добие отказ или ново работно место, вашите деца го напуштаат семејното гнездо, вие се пензионирате, некој близок вас умира, одеднаш наидете на пари или ги изгубите – целата перспектива на вашата врска се менува.

Тешко vs. добри времиња

Ако сте во голема тага поради загубата на вашите родители, тогаш ќе забележите колку вашиот партнер е неindубезен и невнимателен. Потоа следуваат „тешки времиња“, кога луѓето ги покажуваат своите вистински лица. Сепак, дури и неочекуваните „добри времиња“ предизвикуваат стрес.

Различни околности го менуваат нивото на привлечност и сила. Ако одеднаш сте во посиромашна финансиска состојба, можеби повеќе цените едноставни работи – како партнер кој не гледа на материјални работи. Или, сфатете дека тој веќе бара некој друг што може да им го даде она што повеќе не можете.

Се чувствувате загрижени за тоа што можат да донесат Божиќ и Нова година? Утеши се со фактот дека паровите со длабоки, емотивни врски и добри вештини за решавање на проблеми честопати откриваат дека стануваат посилни откако ќе поминат низ времиња што предизвикуваат. Тие не само што се тука за да не скршат, туку понекогаш и нè зајакнуваат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi