Дали знаете да сакате и уживате во љубовта? Решете го ТЕСТОТ и ОТКРИЈТЕ го вашето скриено „Јас“!

16 ноември, 2020
391520_voje2_f

Дали знаете како да ги препуштите своите чувства? Дали знаете како да ја препознаете вистинската љубов и да ја задржите, или дали премногу доцна сфаќате што сте имале?
Колкумина од нас всушност можат да го препознаат тоа чувство дека се покрај вистинската личност? Направете го овој тест и откријте го скриеното „Јас“ во љубовта.

Што барате кај партнерот?
а) да е забавен и добар во кревет
б) да се чувствувате добро
в) да биде самоуверен/а
г) меѓусебно почитување

Како многу млади, пред првата врска, мислевте дека љубовта е…
а) предизвик, но дека тоа е можно
б) романтичен идеал
в) што е можно позабавно
г) целосно предавање

За среќа во врската потребно е …
а) инстант хемија
б) партнер кој верува во вас
в) едноставен живот – расправиите не се дел од среќна врска
г) еднакви сили

Во вашата врска парите се …
а) ирелевантно – ја прекинувате врската ако стане предмет на дискусија
б) проблем – навистина сакате да се прашате
в) не е предмет на расправија – за тоа се грижи партнерот
г) понекогаш не се согласувате, но работите на тоа да се ускладите

Вие и вашиот партнер не се согласувате каде одите на одмор. На крај…
а) одлучувате да одите сами – ако тоа не успее, секогаш можете да доживеете летна романса
б) одлуката ја донесувате сами, вие сте поразумен од него
в) одите каде тој сака, би се чувствувале лошо ако победите
г) се обидувате да пронајдете нешто што ќе одговара на двајцата

Партнерот имал минлива врска, тој призна и вети дека нема да се повтори.
а) тоа е добра причина да го „малтретирате“ во наредните 6 месеци
б) го оставате веднаш – тоа е доказ дека не сте едни за други
в) сте во агонија – каде погрешивте?
г) инсистирате да зборувате што да правите за да не се повтори

Кое е најдоброто нешто во љубовта?
а) страст
б) да бидете сакани
в) да пружате љубов
г) пријателство

Како завршуваа вашите врски досега?
а) кога возбудата исчезна
б) со бесни расправии
в) партнерот одлучил дека е готово
г) поради значително недоразбирање


Повеќето одговори под а
Сакате да бидете во врска. Влегувате во врска со главата и одите по облаците до крај или паѓате во очај – не е важно – и во двата случаи уживате во тоа. Но, вашата врска не е трајна – никогаш не сте имале сериозна и долга врска. Зошто? Претежно се заљубувате во некого поради неговиот изглед, сексапил или поради тоа ве прави да се чувствувате посакувани. Возбудени сте од потрагата, возбудата што првпат се појавува во љубовната фаза. Но, кога со текот на времето, тој ентузијазам почнува да опаѓа и кога станува збор за напорна „работа“ – да го сакате вашиот партнер, почнувате да се досадувате и да бегате. Како да се биде поуспешен? Првиот чекор е да разберете што правите и дека првата еуфорија во љубовта не трае вечно – врската се состои од почит, разбирање, многу давање и земање.
Повеќето одговори под б
Лесно остварувате врски, но … Доверливи сте, никогаш не ви недостасуваат партнери, го добивате оној што го сакате и тогаш се чини дека тој игра на начинот на кој вие играте. Но, застанете. Со вас секогаш постои еднонасочна улица. Сакате да контролирате, да правите сè според вашите сопствени стандарди. И додека на другите им се чини дека секогаш добивате сè што сакате од човекот, подолу е вистината дека вашиот љубовен живот е всушност очаен. Вашата потреба за потполно потчинување на мажот е огромна. Затоа на крајот заминуваат – или затоа што сфаќаат дека не вредите или заминувате затоа што не можете да ги ставите под ваша контрола. Нема блискост во вашите односи, затоа што не сте подготвени да слушате, ниту да почитувате и цените. Започнете да ги рушите бариерите и да научите нова лекција – вистинската љубов се развива само ако сте подготвени да дадете колку што земате.


Повеќето одговори под в
Сакате да сакате. Тоа е најважната работа во вашиот живот. Но, не секогаш ви е лесно – честопати се борите да го усогласите вашиот темперамент со вашиот партнер или да бидете една душа и две тела. Тоа е претежно затоа што премногу го сакате. Некаде во себе мислите дека љубовта е жртва или дека е потребно да ја подигнете неговата самодоверба или дека е пожелно тој да е секогаш во право. Резултатот е губење на самодовербата – можеби дури мислите дека сте доволно себични и невнимателни. Значи, кога сте заљубени, давате премногу и тоа често не е добро за вас. Не размислувате за себе и за вашите сопствени потреби. Овие скриени фрустрации ве следат низ сите врски. Зајакнете ја вашата самодоверба. Наведете ги и вашите потреби. Бидете сигурни дека вашиот партнер ќе ве почитува онолку колку што заслужувате да бидете почитувани. Ако изберете врска во која ве сакаат, ќе откриете колку е лесно да одговорите на љубовта.
Повеќето одговори под г.
Знаете сè за негување љубов. Вие сте доволно реални за да знаете дека основата на љубовта не е само сексуална хемија, туку хармонија и дека врската е успешна онолку колку што вложувате во неа. Знаете дека за успешна врска е потребно заемно почитување, рамнотежа, преговори, флексибилност за да бидете и двајцата среќни. Во исто време, не очекувате да бидете во екстатичност цело време поради љубовта – знаете како да прифатите тешки моменти, како и добри. Свесни сте дека ќе има тешки денови, компромиси и кризи и знаете дека заедно ќе мора да излезете од нив. Скоро сте целосно среќни во сегашната врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi