Дали знаете кои три работи мажите СЕКОГАШ ги забележуваат кај жените за време на сексот?

1 декември, 2020
Screenshot_3

Секако, физичкиот изглед е она што веројатно ве поврзало на почетокот, но мажите сепак обрнуваат внимание на некои работи за време на водењето љубов, од кои скоро ниту една врска нема со изгледот.

Додека жените се грижат за маникир, педикир и шминка, мажите се расеани од некои сосема различни работи.

Според  „Women’s Health“, мажите секогаш ги забележуваат овие три работи кај жената за време на сексот.

Преземање на иницијатива

Повеќето момци не се навистина возбудени од пасивни жени. Тие се прилично напнати кога ќе преземете иницијатива и ќе го одредите патот по кој ќе се движи вашата игра под чаршафите.

Вашите очи

Знаете за изреката „очите се огледало на душата“? Тоа е целосна вистина во овој случај. Имено, мажите во очите на жената читаат дали сексот и е досаден, дали е возбудена и дали го гледа или мижи и замислува некој друг.

Депилирано тело и секси долна облека

Овие две работи се базираат на физички изглед и му откриваат на мажот дали жената планирала да води љубов таа вечер или не. Се разбира, дури и ако не сте депилирани и носите обична памучна долна облека, тоа не значи дека тој ќе биде помалку возбуден и помалку подготвен за акција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi