Дали знаете кој е најдобриот секс и како почнува?

4 октомври, 2020
секс

Играјте со позиционирање
Расположението за време на предиграта зависи од тоа како ќе ги поставите телата. Ако сакате да бидете главната, седнете на неа и завиткајте ги нозете околу неа за да го бакнете од горе. Дали сакате тој да го преземе водството? Стоп, и остави го да ги фрли рацете околу тебе и да те бакне. Опцијата за секси лежење е поза „лажица“ – турнете го задникот во карлицата и препуштете се на бакнежи.

Почувствувајте го неговиот здив
Има нешто многу сензуално во моментот кога ќе го почувствувате здивот на вашиот партнер на вашите усни. Лесно допрете ги неговите усни и оставете го неговиот здив да остане на вашата кожа.

Променете ги движењата
Техниката за менување ја зголемува возбудувањето, затоа наизменично, различно движење на усните: Повлечете го јазикот напред и назад меѓу неговите усни Завртете го јазикот околу неговиот, а потоа земете го јазикот во устата и цицајте го како што би го правеле неговиот петел. Нежно грицкајте ја долната усна.

Почувствувајте го ритамот
За да почувствувате страствен бакнеж полн со емоции, ставете ја раката на неговото срце и бакнете се во ритам со чукањето на неговото срце.

Ставете ги рацете во акција
Бакнувањето не е само за усните, бидете креативни и со вашите раце. Заводливо играјте со неговите прсти како да си играте со пенис, ставете ги во уста и страсно лижете додека го гледате во очи.

Не заборавајте на ушите
Ставете ги усните до неговото уво и шепнете му колку го сакате во вас и што би му направиле. Дури и само стенкање може да биде доволно да го направи паметен.

… и очи
Можеби звучи чудно, но паровите често го занемаруваат контактот со очите за време на сексот. Тоа е најбрзиот и најлесен начин да ја зголемите страста во кревет.

Испитајте го неговото тело со усните
Дајте му бакнежи на најчувствителните области на телото. Држете ги усните на неговата клучна коска и на мекиот дел од кожата под пазувите. Ушите се друга чувствителна точка: бакнете ги и грицкајте му ги ушните лобуси и нежно поминете го јазикот низ целото уво.

(Не) орален секс
Сега загрејте ја ситуацијата со слегување долу. Бакнете му ги тестисите, бутовите, мускулите на долниот дел на стомакот, перинеумот … сè освен неговиот пенис. Зголемете ја напнатоста дозволувајќи му да ги чувствува само вашиот образ и здив на вашиот пенис.

Оргазмичко бакнување
Пробајте го овој супер трик: Секој пат кога ќе го свршите страсно и полека го бакнувате. Со текот на времето, и двајцата ќе изградите нови нервни патишта кои ќе го поврзат оргазмот со длабок, страствен бакнеж. По некое време, дури и само бакнежот ќе ја врати вашата меморија во состојба на блаженство.

Прескокни ја предиграта …
И нека бакнежот е главниот настан. Тоа е моќен, забавен начин за поврзување, но многу парови го користат само како вовед во секс, што значи дека ако не сте расположени за секс, ќе пропуштите да уживате и во бакнување. Дајте му француски бакнеж наместо бакнеж во образ кога ќе се вратите од работа, бакнувајте се додека гледате филм на каучот или почестете се со спонтан страствен бакнеж за време на прошетка.