Давајте му малку и ретко: Совети за секс за жени од 1894 година.

21 декември, 2020
секс

Саканата сопруга на Л. Д. Смајтерс, како што се нарекуваше Рут Смитерс, им објаснува на младите жени како да се однесуваат за време на секс, што да очекуваат и како да се спречи сексуалниот однос. Невестите се претставени како неискусни девојки, а мажите како предатори кои не можат да живеат без секс.

На жените им се препорачува да ‘мораат да издржат’ затоа што на тој начин ќе ги задржат своите сопрузи, ќе имаат сигурна иднина и ќе имаат деца.

Сексот двапати неделно е сосема доволен на почетокот на бракот, и останува на жената да се обиде да го намали тој број со текот на времето.Таа може да го стори тоа со преправање дека има главоболка или болест и може да се преправа дека спие чисто.

Сликата може да содржи: 2 луѓе

Ако тој сака да ја бакне во уста, секако би било препорачливо да ја сврти главата така што усните ќе завршат на нејзиниот образ. Добра пречка е да започнете расправија еден час пред можниот однос. Тоа сигурно ќе го разлади.

Мажите, според оваа книга, не треба да се охрабруваат да имаат секс, бидејќи тие би сакале да го практикуваат секој ден. Жените се предупредуваат дека се „се по природа изопачени“. Жените треба да бидат особено внимателни кога имаат ненормални пози и да ја користат устата на различни делови од телото.

Голотија, секс приказни, гледање фотографии и цртежи што го прикажуваат или сугерираат сексот „се одвратни навики што мажот најверојатно ќе ги стекне ако му биде дозволено“.

Ако веќе се појави секс, жените треба да бидат внимателни да го сторат тоа во мракот. Покрај тоа, би било добро да носите густи ноќници, кои не соблекуваат. Важно е пред и за време на чинот да се „одмори што е можно повеќе“ и да не се охрабрува мажот уште повеќе.

Совет до жените е да не му помагаат на сопругот да легне во мрак затоа што, со малку среќа, може да падне и да се повреди, добар изговор за да немате секс. Но, ако сепак успее и се обиде да ползи под нејзината ноќница, еден од изговорите може да биде: „Морам да одам во тоалет“.

Исто така, се забележува дека паметните жени мораат да се обидат да ги усовршат методите за одбивање и обесхрабрување на нивниот сопруг од секс.

Сликата може да содржи: 1 лице

До петтата година од бракот, овој „непријатен настан“ ќе се сведе на еднаш месечно, а до десетгодишнината, повеќето жени треба да можат целосно да извадат секс од спалната соба. Дотогаш, повеќето брачни парови веќе имаат деца и нема потреба од тоа – напишала оваа сопруга на методистички пастор.

За чувствителна млада жена која имала корист од соодветно воспитување, денот на венчавката е, иронично, и најсреќниот и најстрашниот ден во нејзиниот живот. Позитивна страна е самата венчавка, на која невестата е централна атракција на една убава и инспиративна церемонија, симболизирајќи го нејзиниот триумф во освојувањето на маж кој ќе ги обезбеди сите нејзини потреби до крајот на животот. Во надолна линија, тука е брачната ноќ, за време на која невестата треба да ја плати, така да се каже, цената, соочувајќи се за прв пат со ужасно сексуално искуство.

Од друга страна, теророт на невестата не мора да биде екстремен. Иако сексот е одвратен во најдобар случај, а особено болен, тој мора да се издржи, за жените тоа е така уште од почетокот на светот, а се компензира со моногамен дом и децата што произлегоа од него. Бескорисно е, во повеќето случаи, невестата да го принудува младоженецот да се одрекне од сексуално иницирање. Идеален сопруг би бил оној што ќе и се обрати на својата невеста само по нејзино барање и само со цел да роди потомство, такво благородништво и несебичност не може да се очекува од просечниот маж.

Повеќето мажи, доколку не бидат одбиени, би барале секс скоро секој ден. Мудрата невеста ќе дозволи најмногу две кратки сексуални искуства неделно во текот на првите месеци од бракот. Како одминува времето, таа мора да вложи максимални напори да ја намали оваа фреквенција.
Преправање на болести, поспаност и главоболки се најдобри пријатели на сопругите во овој поглед. Расправиите, досаѓањето, жалењето и расправијата се исто така многу ефикасни ако се користат доцна во ноќта околу еден час пред сопругот инаку да започне со заведувањето.

Паметните жени се секогаш во потрага по нови и подобри методи за отфрлање и обесхрабрување на љубовните увертира на сопругот. Добрата сопруга треба да очекува да ги намали сексуалните контакти еднаш неделно до крајот на првата година од бракот и еднаш месечно до крајот на петтата година од бракот.

До нивната десетгодишнина, многу жени успеаја да ги завршат своите родителски животи и ја постигнаа крајната цел да стават крај на сите сексуални контакти со нивните сопрузи. Во тоа време, таа може да смета на неговата љубов кон децата и социјалните притисоци да го задржат во куќата. Исто како што секогаш треба да биде подготвена да ја задржи количината на секс што е можно пониска, паметната невеста исто така ќе посвети подеднакво внимание на ограничувањето на видот на сексуалниот контакт. Повеќето мажи по природа се прилично изопачени и доколку им се даде каква било шанса, тие ќе се занимаваат со најразлични и најодвратни активности. Ова вклучува, но не е ограничено на тоа, извршување на нормални активности во абнормални позиции; женска уста; и нудат свои одвратни делови од телото.

Па што мислите вие?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi