Десет стајлинзи за паметење на Кејт Мидлтон!

3 мај, 2020
kejt

Таа е инспирација за жените ширум светот, нејзините стајлинзи секогаш се највисоко оценети. За сите оние кои сакаат женствени и елегантни комбинации Кејт Мидлтон е вистинска модна инспирација.

Таа е родена на 9 јануари 1982 година во Беркшир, Англија.

Најстара е од трите деца, а семејството на нејзиниот татко е во роднинска врска со британската аристократија.

Пораснала во Чапел Роу, село покрај Њубери во Бершкир. Студирала историја на уметност во Шкотска, каде го запознала принцот Вилијам во 2001 година.

Се вереле во 2010 година, а имаат три деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.