ДЕТАЛЕН ЉУБОВ ХОРОСКОП ЗА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА: На кого се враќа старата љубов, а кој пука од страст!

11 декември, 2020
hor

Овен

Вашата недела започнува исполнета со надеж, романтичната Венера е во вашата осма куќа, а Сатурн пристигнува на 15 декември, што ви ги отвара очите кон љубовта што ве опкружува.

Ако веќе сте во врска, сè ќе цвета! Ќе ви се чини дека немате доволно време за сите убави работи што сакате да ги направите заедно.

Ако не сте во врска, од 18 декември, Месечината ќе се пресели во вашата 11-та куќа, што значи дека ќе горите од желба за нова врска. Ќе излезете и ќе запознаете интересна личност и можно е конечно да признаете пред себе и другите како се чувствувате за некој што мисли дека сте само пријатели.

Бик

За вас, неделата почнува бурна. Конечно ќе дознаете дали сте навистина блиски со некого како што мислевте дека сте. Во текот на 14 декември, ќе сфатите што навистина сакате од врската во која сте. Ако ви се чини површно, не е „тоа“, продолжете понатаму.

Оваа недела ќе бидете многу привлечни за другите луѓе, тие практично нема да можат да ги тргнат погледите од вас. Можно е некој да ви признае како се чувствува, а вие не сте подготвени за тоа.

Близнаци

Ќе бидете целосно фокусирани на вашиот партнер, ако сте во врска. Ќе ги задоволите, и како да ќе разберете колку ви значат, иако сте во врска веќе некое време.

Исто така имате важен разговор за иднината на врската пред вас!

„Слободни“ Близнаци, ова е недела кога ќе се чувствувате хаотично. Ако „преживеете“ да ја спуштите стражата по 16 декември, ќе добиете пријатно изненадување!

Рак

Многу интересна недела за Раковите! Ќе започне романтично, а ќе заврши со „излив“ на страст и секс.

Исто така, ќе има предизвици, поврзани со личност од вашето минато, која одеднаш ќе се појави и ќе се обиде да го расипе она што го имате. Не дозволувајте тоа да се случи!

Ако сте сами, оваа недела ќе направите чекор што ќе влијае многу одлучувачки на вашиот љубовен живот во наредните месеци. Самиот крај на неделата е момент за авантура.

Лав

Многу романтична недела за Лавовите! Инаку, навикнати сте сите да „кршат“ околу вас, а оваа недела комплетно ќе ве служи некој друг.

Ако сте фрлиле око на некого во изминатите недели, одеднаш веќе нема да можете да престанете да размислувате за таа личност. Биди храбра и кажи that го тоа!

Ако сте во врска, тука ќе има предизвици, можеби ќе се чувствувате неподготвени за некој следен чекор што го посакува вашиот партнер. Тоа е прашање што на другите луѓе не би им изгледало судбоносно, но ве притиска и не ви е пријатно.

Девица

Девиците кои се во врска оваа недела само сакаат да го прегрнат својот партнер, да ги влечат во кревет или до најблиската троседот и да се гушкаат со нив. Многу ќе се грижите оваа недела, а вашиот партнер ќе го забележи и цени.

Ако имате некоја важна работа поврзана со љубовниот живот, направете го тоа на почетокот на неделата, ѕвездите велат дека крајот на неделата не е на ваша страна.

Ако ја планирате својата прва средба со некого, важно е да го запознаете што е можно подобро. Не бидете опсесивни, но барем прашајте ги вашите заеднички пријатели што да очекуваат, за да не бидете непријатно изненадени.

Вага

Оваа недела, Вагите ќе им кажат на сите што мислат! По 14 декември, ќе бидете целосно фокусирани на комуникацијата и вистината, бидејќи долго време размислувате за „темата“ што ви е тешка.

Ќе бидете многу ранливи на 16 декември, тоа не е добро време за тој разговор. Нема да бидете претпазливи, ќе ве водат повеќе емоциите.

Ако не сте во врска, 17 декември е време за жешка средба. Вие сте полни со страст и барате некој со кој ќе ја споделите.

Шкорпија

Привлечете голема енергија оваа недела. Вие сте исполнети со позитивност, зрачите со љубов и сите околу вас го забележуваат тоа.

Пазете се од напнатост околу 16 декември, можеби не ви се допаѓа комуникацијата со вашиот партнер. Ако се чувствувате кавга, избегнувајте да го гледате тој ден, тој ќе помине!

А, Шкорпиите кои не се во врска ќе имаат бурни неколку дена, но до крајот на неделата сите грижи ќе исчезнат и повторно ќе уживате во романтични фантазии.

Стрелец

Недела на одлука за Стрелец кои се во врска! Ќе дозволите личност да ве повлече надолу наместо да ве крева?

Имате чувство дека не сте доволно важни за вашиот партнер и треба да разговарате за тоа. Нека тој разговор се одржи по 14 декември, затоа што тогаш ве обзема страста и нема да размислите со главата ако нè разберете.

Романсата пристигнува на крајот на неделата, а доколку не сте во врска, личност што ќе ја запознаете на сосема неочекувано место ќе ве собори од нозе. Дајте a шанса!

Јарец

Изминатите недели многу сте размислувале за нешто што сметате дека е своја грешка или вина. Па, оваа недела конечно можете да заборавите на тоа! Ќе разберете што треба да направите за да го направите вашиот љубовен живот здрав и исполнет.

Покрај тоа откритие, пред вас е мирна недела кога станува збор за љубовта. Јарците во врска ќе се чувствуваат како да се во „тивко пристаниште“ и „сингл“

Јарците ќе посветат поголемо внимание на себе. Очекувајте романтично изненадување на 17-ти декември.

Водолија

Јупитер и Сатурн ве прават неодоливо суштество за сите што ве гледаат! Ако оваа недела запознаете нова личност, бидете сигурни дека ќе останете во неговата меморија, дека тој нема да може да престане да размислува за вас.

Водолијата во врска можеби долго го одложуваше состанокот со некој близок на партнерот. Оваа недела е моментот за тоа, ќе бидете шармантни и опуштени и сè ќе оди точно како што посакувавте.

Риба

Ако не сте во врска, бидете храбри оваа недела, бидејќи тоа ќе ви се исплати. Веќе на 15 декември ја започнувате акцијата и можно е личноста што ќе ви се допадне да биде постара од вас.

Риби кои се во врска, оваа недела нема да бидат сигурни дали треба да споделат нешто што им пречи со партнерот. Слободно сторете го тоа, вашиот партнер ќе ви помогне да го решите проблемот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris