Детокс диета! За 4 дена 4 килограми помалку

8 јули, 2020
dieta

ДЕН 1:

Појадок – смути од јагоди, грст бејби спанаќ и рендан ѓумбир со додаток млеко.

Ручек и вечера- супа од морков и магдонос. Две порции.

Потребни состојки: половина кромид, 250 гр моркови, 1 чешне лук, сецкан магдонос, ловоров лист по желба.

Подготовка: испржете го кромидот во малку масло. Додадете морков и лук, и гответе на тивок оган. Додадете вода и зачини.

На самиот крај и ловоров лист.

ДЕН 2:

Појадок – чаша 2дл неутрален јогурт со помалку маснотии, со 150гр бобинки. По желба една чажица мед. Може да додадете и неколку семки од сончоглед.

Ручек – зелена салата во комбинација со печена црвена пиперка, зачинета со чери домати и краставици. Послужете со добро исцедена скуша зачинета со маслиново масло.

Вечера – 150гр шпагети, со 125 гр мелено говедско месо и 150 гр сос од домати.

ДЕН 3:

Појадок – тост со пире од банана во комбинација со млеко со ниска масленост.

Ручек – 75 гр сецкано моцарела сирење, 150 гр домат во комбинација со ситно исецкани лисја од босилек. Послужете со ржан леб и две помали агруми.

Вечера – лосос на скара околу 130 гр во комбинација со компир приготвен на пареа, зачинет со лажица путер.

ДЕН 4:

Појадок – Јајца со печурки подготвени во маслиново масло. Една банана.

Ручек – Супа од зеленчук 300g и едно парче пита. Едно јаболко.

Вечера – пилешки гради без кожа печени во рерна на пареа. Незачинета салата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi