Девет мотивациски пораки кои ќе ви помогнат да ги пребродите и најтешките моменти

7 јуни, 2020
man-jumping-impossible-possible-cliff-sunset-background-business-concept-idea_1323-266

Една од најчестите предрасуди за припадниците на шоу – бизнисот е дека тие немаат проблеми во животот и дека просто не знаат како да се носат со толкава количина на среќа.

Вистината е малку поинаква. Секој од нив некогаш “го допрел дното” или пак баш од таа точка се вивнал во ѕвездите. Па, да видиме за што станува збор:

  • Рајан Гослинг, актер – “Научив да не се ограничувам. Можете да направите што сакате, без оглед на тоа за што се работи.”
  • Тејлор Свифт, пејачка – “Без разлика што се случува, бидете добри со луѓето. Да бидеш добар е прекрасно наследство, кое може да го оставиш било кога.”
  • Леа Мишел, актерка – “Не морате да изгледате како и сите други. Сакајте се себе си.”
  • Џејн Фонда, актерка – “Никогаш не е доцна…Не е доцна да се почне од почеток. Никогаш не е доцна да бидете среќни.”
  • Стив Џобс, бизнисмен – “Tвоето време на овој свет е лимитирано. Затоа немој да го трошиш на туѓ живот.”
  • Meри Џеј Блајџ, пејачка – “Важно е да знаете дека без оглед на тоа што мислат луѓето, на крајот од денот тоа се само нечии мислења. Морате да верувате со целото срце што е правата вистина за вас.”
  • Волт Дизни, писател, актер и продуцент – “Доколку можеш тоа да го сонуваш, можеш и да го оствариш.”
  • Махатма Ганди, политичар – “Прво те игнорираат, потоа ти се смеат, пa се борат против тебе. И на крај, ти победуваш.”

  • Марк Твен, писател – “Двата најважни датуми во животот се денот кога си се родил и денот кога ќе сфатиш зошто си се родил.”

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi