Девојки, ова се најдобрите тактики за заведување на мажите! Погледнете како најлесно да го добиете тоа што го сакате!

13 ноември, 2020
до

Кога се расположени за секс, мажите и жените користат сосема различни тактики за да ги „намамат“ своите партнери. Во принцип, како што се очекуваше, мажите се подиректни, а жените посуптилни кога станува збор за започнување секс.

Во истражувањето, организирано во Велика Британија, учествувале 2.000 припадници на двата пола, а добиените резултати сигурно ќе ви бидат интересни.

Кога дамите сакаат секс, нивната омилена тактика за „задоволство“ на нивниот партнер се:

На прво место е долг страствен бакнеж и сугестивна насмевка.

Второто место е многу поконкретно: точно во целта со прашањето: Дали сакаме да водиме љубов?

На трето место е тактиката која никогаш не пропаѓа – секси долна облека.

Четвртата тактика е многу непосредна – вие ги испраќате своите секси слики до вашиот партнер… и само вие одлучувате колку сте секси.

Бројот 5 е исто така специфичен – ставајќи ја раката на меѓуножјето на партнерот, се сомневаме дека постои човек кој нема да го сфати ова како покана за секс.

А што се однесува до посилниот пол, пристапот е малку поинаков:

На прво место, директно и без помилување: Дали сте за брз секс?

Втората тактика е малку почувствителна – галење по телото на вашиот партнер во кревет.

Третотопласираната варијанта е со „најава“ за секс со помош на груба СМС-порака

Сосема неочекувано, на четвртото место е романтична вечера со вино или шампањ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi