Девојките кажаа! Еве зошто ги изневеруваме нашите сопрузи!

14 ноември, 2020
сс

Луѓето изневеруваат и тоа е вистина. Најновите статистички податоци за измама достапни на Институтот за семејни студии сугерираат дека 20% од мажите и 13% од жените ги изневерувале сопругите додека биле во брак.

Иако овие бројки не се премногу точни затоа што луѓето обично не сакаат да признаат дека го изневериле својот партнер, тие сугерираат дека изневерувањето не е баш невообичаено.

  1. „Мојот сопруг беше како цимер“
    Првата афера што ја имав не беше намерна или планирана. Не барав афера. Тоа воопшто не беше мојата намера. Едноставно, тоа се случи спонтано.

Во времето кога мојот љубовник живееше во друга земја, ние никогаш не се сретнавме лице в лице. Тоа беше како сајбер пријателство кое се претвори во нешто многу повеќе. На крајот, направивме план да се состанеме по осум месеци.

Јас сè уште одржувам контакт со него. Сè уште му пишувам скоро секој ден.

Мојот сопруг остана добар мој пријател, но се чувствувам како да живеам со цимер. Тоа веќе не е брак. Тоа е она што го барам со други љубовни партнери. Само физичка врска.

Размислував за развод, но тоа е долг процес. Мојот живот дома не е лош. Мојот однос со мојот сопруг не е лош, едноставно веќе не е интимен – Ана, 36, Илиноис

  1. „Мојот сопруг стана емоционално насилен“
    Никогаш немав намера да го изневерувам сопругот. Но, такви работи се случуваат. Ние сме родители на три деца, едното што има аутизам и АДХД. Мојот сопруг длабоко го негираше ова две години и стана емотивно насилен. Воопшто не се чувствував виновна за аферата затоа што ме спаси.

Аферата заврши кога мојот љубовник изврши самоубиство. Бев целосно уништена. Мојот сопруг дозна со прелистување на мојот мобилен телефон.

Тој не ги знаеше сите детали се додека не започнав да одам на терапија по смртта на мојот љубовник. Терапевтот препорача да му кажам на сопругот сè за да ни помогне да продолжиме понатаму. Беше тешка дебата.

Една недела по смртта на мојот љубовник, сакав и развод. Имав многу причини за тоа. Но, на крајот, се предомислив, отидов на терапија и решив да и дадам втора шанса на бракот.

Три години подоцна, работите се во ред – Ванда, 50, Кентаки

  1. „Почна да ме контролира премногу“
    Откако се венчавме, тој стана толку љубоморен што постојано ме контролираше. Тој не сакаше да разговарам со кој било човек, па дури ни да излегувам на ручек со пријателите. Нашиот брак навистина се распаѓаше.

Потоа се заљубив во човекот со кој работев, по околу осум години брак. Се чувствував посакано и посамоуверено. Тогаш не се чувствував добро за тоа, но ретроспективно, не жалам за тоа.

По разводот, никогаш повеќе не бев со човекот со кој имав афера. Сега живеам сама и немам проблем со тоа. Среќна сум што не сум омажена повеќе – Теган, 48, Невада

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi