ДЕВОЈКИТЕ ќе го сакаат, а МАЖИТЕ ќе уживаат во погледот: новиот сезонски бјути тренд е најдобар до сега

20 јуни, 2020
Devojka-lice-2048x1365

Многу жени мака мачат со шминка,та а на многу не им се допаѓа.

Особено не за летниот период.

Слободно можете да се уживате, затоа што новиот тренд на оваа сезоната е нежен и зрачен изглед.

Затоа, заборавете на силните веѓи, изразените контури, руменилото и целосната шминка.

Ве претставуваме совршен изглед во 4 чекори:

1. Подготовката е чекор што не може да се прескокне

Колку е подобра и поздрава кожата – толку е подобра базата за шминка – и во тоа нема дилема. Затоа, шминката секогаш треба да се применува по целокупната дневна рутина што нормално ја извршувате за нега на кожата (миење / чистење на кожата, тоник, навлажнувач). Исто така, важно е да се напомене дека прајмерот е од големо значење, пред да ја нанесете пудра – тоа ќе создаде бариера за вашите пори и ќе ви даде мазна основа за понатамошна шминка.

2. Важно е да го нанесете пудрата со сунѓер

Бидејќи четките за шминкање се идеални за примена на шминка на специфични делови на лицето и да се постигне повеќе „врежан“ изглед, се препорачува сунѓер за да се постигне мек, гламурозен изглед и зрачен тен.

Сунѓерите се идеално средство за хомогена примена на шминка и создаваат беспрекорен, природен изглед. Започнете со примена на пудра на поголеми области на лицето – образи, чело. На овој начин ќе имате подобра контрола врз тоа колку производ консумирате и ќе ги заобиколите трагите на недоволно мешана шминка.

3. Трпеливост и мешавина, мешавина и мешавина

Трпеливоста е клучна за постигнување на гламурозна и зрачна шминка. Кога засенчувате контури или нанесувате хајлајтер, обидете се да го сторите тоа со лесни удари на рацете, следејќи ги природните пејзажи на лицето, а потоа вложете време во нивно мешање, за да постигнете хомоген изглед.

Тајната е во кремастите производи за контурирање, благи нагласи за пигмент во прав и руменило од природни нијанси.

Трик: Обидете се да комбинирате производи од различни текстури, на овој начин да избегнете големи контрасти.

4. Комплетирање сочинуваат

Бидејќи мат изгледот не е целта, овој последен чекор е исто така важен, што ќе и даде на вашата шминка светла и свеж изглед. Можеби е најдобро да се комплетира шминката со примена на спреј за фиксирање, иако можете да користите и прашоци за поставување – но бидете внимателни со нив, затоа што ако претерате, вашиот изглед може да добие сосема поинаков тон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi