Од овој понеделник! Диета за вработени: Сами бирате колку долго ќе бидете на овој режим

1 август, 2020
profimedia-0052215861

Оваа диета е конципирана да трае во текот на работната недела, а менито е прилагодено на канцелариските услови.

Времетраењето на оваа диета не е одредено, самите бирате дали ќе ја практикувате две недели или два месеци.

Понеделник

Појадок: 1 банана и 2 киви

Ручек: Тестенини со зеленчук. 70 грама тестенини, 50 грама прокељ, 50 грама брокула, 1 морков, 1 црвена пиперка

Вечера: 250 грама телешка шницла и 300 грама динстани печурки

Вторник

Појадок: 2dl сок од морков, 2 кришки интегрален црн леб, 20 грама кравјо сирење

Ручек: 50 грама морков, 50 грама грашок, 100 грама сварени виршли

Вечера: Сецкан зеленчук – 1 модар патлиџан, 1 лук, 1 тиквица, 2 домати, 1 кафена лажичка пармезан, 1 кафена лажичка маслиново масло

Среда

Појадок: 1 пециво, 1 лажица мармалад и незасладен чај

Ручек: Салата од јаболко и компир

Вечера: Една чинија супа, 200 грама риба Ослич, 100 грама варен морков

Четврток

Појадок: Чаша сок од јагоди, 200 грама круши

Ручек: 1 био-пециво, 100 грама кисели краставички, 100 грама пилешки прсти

Вечера: 100 грама обарен интегрален ориз, 200 грама цвекло

Петок

Појадок: 250 грама ананас

Ручек: Салата од јајца и зеленчук: 100 грама зелена пиперка, 50 грама грашок, 50 грама пченка, 1 домат и 1 варено јајце

Вечера: 100 грама риба Ослич со сок од лимон и 250 грама грашок

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris