Диета за жени над 35 години: Јадете 35 грама од овие намирници секојдневно, и губете 3,5 килограми неделно

19 ноември, 2020
2131277_profimedia0227976196_ls


Експертите веруваат дека проблемот е во бројките – не јадете доволно храна богата со хранливи материи што ќе предизвика губење на тежината. На пример, еднаш дневно треба да јадете храна богата со растителни влакна.

Јадете храна богата со растителни влакна, направете план, соберете го она што го јадевте секој ден и за 35 дена ќе можете да се пофалите.


Со цел да се провери дали овој план за дневно внесување влакна навистина работи, експертите најпрво го тестирале на луѓе кои страдаат од синдром на нервозно дебело црево. По кратко време, тие забележале подобрување на нивното здравје, како и брзо намалување на обемот на струкот, што беше најсигурен знак дека се на добар пат.

Минималната количина на влакна што треба да ја консумираат секој ден оние кои сакаат да ослабат е 35 грама.

Која храна содржи влакна?

Јадете трици од пченица и овошје за појадок.

Лажица житни култури содржи 12 грама влакна.

Овес и јачмен.

Грав и грашок.

Ореви

Јаболка, круши, боровинки и јагоди.

Леќа и грав.

Моркови, целер и краставици.

Ленено семе.

Јадете салати, чорби и супи. Ужина од свеж зеленчук. Заменете го белото брашно со интегрално брашно. Јадете овошје наместо сокови. Јадете вегетаријански оброк еднаш неделно. Започнете го денот со житни култури.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi