Дијамантската алка на Меган Маркл од 20 000 долари!

6 мај, 2020
megan

Сè уште го паметиме блескавото издание на Меган Маркл на денот на свадбата со принцот Хари.

На првото нејзино појавување како vојвотка од Сасекс, таа го ископирала сталјингот од нејзината јатрва Кејт Мидлтон, носејќи еден од омилените брендови на Кејт, Goat.

И додека изгледала средена од глава до пети, вниманието најмногу го привлекувала алката која ја носела. Тоа била деликатна дијамантска алка која чинела околу 20 илјади долари.

Прекрасната алка и била подарок за свадбата од принцот Хари, кој ја продолжил традицијата, исто како што и неговата мајка Дајана добила скапоцен прстен од принцот Чарлс на денот на венчавката.