Доколку ги имате овие пропорции на лицето според науката сте убава жена: Проверете дали спаѓате во оваа група

14 октомври, 2020
zdravstveni-horoskop-za-oktobar-2020-strelac-pod-jakim-stresom-biku-preti-hipertenzija.html


Сите сме свесни дека убавината е субјективна работа, сепак постојат одредени параметри кои првенствено се однесуваат на карактеристиките и димензиите на лицето кои мора да бидат во совршена пропорција.

На YouTube канал беше објавено интересно видео кое првенствено се занимава со наука, што потврдува дека на убавината влијаат пропорциите на лица кои повеќето луѓе ги сметаат за убави. Следните четири се наведени како најважни параметри:

1. Набљудувајте ја должината на вертикалата помеѓу зениците и должината на хоризонталата. Исто така, должината на хоризонталата – од очите до почетокот на горната усна.

2. Крај на носот и почетокот на горната усна, како и крајот на долната усна и крајот на брадата.

3. Растојанието помеѓу очите – се смета за идеално ако друго око може да се вклопи во меѓупросторот.

4. Лицето треба да има три симетрични третини.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum