Доколку сакате да го забрзате метаболизмот, додајте ја оваа состојка во утринското кафе

23 мај, 2020
kafe

Одличен вкус и магична формула за губење на тежината во едно? И ова е можно! Се разбира, не е буквално волшебна формула која ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми, но многумина веруваат дека едноставен додаток во кафето може да го забрза вашиот метаболизам и да ви помогне да го достигнете посакуваниот број на вагата.
3/4 чаша кокосово масло
1/2 чаша мед
1 лажица цимет
по избор: 1 лажица какао
Подготовка:
Добро измешајте ги сите состојки и ставете ги во тегла. Секое утро при подготовка на кафе, додадете лажичка или две од оваа подготовка, но не во врело, туку во топло кафе.