Долго ја молеше неговата сопруга да имаат секс: Секогаш го одбиваше, потоа тој ја дозна шокантната вистина!

11 септември, 2020
сопруга

Сексот во долг брак или врска често се разредува или целосно исчезнува, а луѓето кои се соочиле ги опишале своите искуства на социјалната мрежа Редит.

Тие одлучија да зборуваат за нивниот сексуален живот, но и за причините поради кои сексуалните односи со партнерите станаа потенки или изгубени.

– Откако добивме уште едно дете, нашиот секс стана потенок, а кога беше, го имавме само кога таа го сакаше тоа. Таа дури закажала сексуални средби, на пример, ќе ми речеше да бидам во спалната соба во девет часот. Кога се случи долг период без секс, ја молев, ја заведував, пробав сè. Ми рече да го соблечам порно и да се грижам за себе, оставајќи ја сама. Чекав два месеци, се обидов повторно и таа ми рече да си најдам уште еден. Две недели подоцна дознав дека има љубовник. Се разведуваме – призна еден човек.

– Нискиот тестостерон е виновен за сè. Се помалку имаше секс, како и желба. Тој се смени физички и психички. Нашиот сексуален живот започна да се намалува непосредно по венчавката. Сè уште сме среќни и го сакам и во моментов работиме на бебето, па се надевам дека тоа ќе го охрабри – призна една од ретките жени кои учествуваа во оваа дискусија.

– Во брак сме 12 години, се согласуваме за сè, освен за сексот. Не знам како се случи, таа тврди дека нејзиниот сексуален нагон едноставно не е силен како порано. Имавме секс само еднаш минатата година. Пробав сè, романтични викенди и слични работи, но таа ме одби. На крајот ја нападнав и се покажа дека таа не беше ни свесна дека помина цела година. Ситуацијата малку се подобри, имавме секс пред три месеци, но се плашам да се вратиме на стариот пат. Ја гледав овие три месеци и заклучив дека повеќе не ме сака. Гледам како е насмеана и пријатна со пријателите и семејството, и кога ќе остане со мене, таа се менува. Се огорчувам, ова е неподнослива агонија – тврди друг човек.

– Имаме три деца во мала куќа. Имам две работни места, таа една. Ние се грижиме за децата и домашните работи. Имаме околу 40 години и имаме помалку енергија од порано, но нејзиниот интерес за секс драстично опадна. Повеќе сакаме да гледаме серии или да разговараме наместо да имаме секс. Со години немаме секс, но не помина ден кога не се гушкавме, бакнувавме и си велевме дека се сакаме – призна друг.