Домашна депилација – руски рецепт за ослободување од влакната засекогаш!

8 јуни, 2020
imageedit_185_6342956765

Доколку сакате трајно да ги тргнете влакната, во тоа ќе ви помогне овој руски рецепт. Освен тоа што е делотворен, нема да ве чини многу.

Она што ќе ви биде потребно се:

  • 2 мали лажички мелено кафе
  • 1 лажичка сода бикарбона

Помешајте ги овие две состојки за да добиете густа смеса која ќе ја нанесете на саканите места. Трлајте со кружни движења полека неколку минути, а потоа измијте се.

Повторувајте го овој процес 7 дена по ред, и влакната засекогаш ќе ги снема.