Доживуваат оргазам преку брадавиците: Тој е моќен и трае подолго

25 август, 2020
a0d68374ad92d54ffa34e7a4734666cd

Иако многумина сега се сомневаат и се прашуваат од каде пак оргазмот преку брадавиците, навистина е можно да се доживее такво искуство. Врвот доаѓа во многу форми и јачини

Брадавици се многу чувствителна ерогена зона и кај мажите и кај жените. Дури и ако не доживеете оргазам за време на таквата стимулација, сепак е зона што носи задоволство, а исто така може да ви помогне да достигнете оргазам на друго место.

Кога за прв пат сфативте дека може да доживеете оргазам преку брадавиците?

Жена А: Бев со момчето и тој ја имаше ставено раката преку моето рамо додека гледавме филм. Почна да си игра лесно со моите брадавици преку кошулата и јас скоро свршив. После тоа, експериментирав сама.

Жена Б: Преку предигра и експериментирање со моето прво момче. И двајцата бевме многу неискусни и немавме претходни сексуални партнери, затоа се истражувавме едни со други. Следеше многу задоволство. Беше постепено, но многу моќно. Потоа, бев навистина задоволна! Што се однесува до мене, тоа е одлична работа – само уште еден начин да се постигне задоволство.

Жена В: Мојот партнер си играше со моите гради многу понежно отколку што обично се прави. Отпрвин беше досаден, допирот беше премногу мек и сакав да му дадам упатства, а потоа одеднаш сфатив дека ми се приближува оргазмот. И двајцата бевме шокирани.

На која возраст ви се случи ова?

Жена А: Имав околу 26 години.

Жена Б: Околу 18 години.

Жена В: Имав 22 години.

Како го споредувате оргазмот преку брадавиците со гениталниот, какво е чувството?

Жена А: Трае подолго, се чувствува некако подлабоко и според мене чувството е помалку „интензивно“, но поудобно. Исто така, трае подолго.

Жена Б: Мислам дека оргазмите преку брадавиците не траат долго колку оргазмот на гениталиите и чувството за „бран“ што го добивам со стимулација на гениталиите не е толку изразено – оргазмите преку брадавиците се чувствуваат поостри и пократки, претпоставувам. Меѓутоа, кога имам оргазам преку брадавиците, мојата област на гениталиите е исто така почувствителна.

Жена В: Многу слична, но со „жлезливо чувство“ во градите, скоро како да се отечени.

Дали го претпочитате?

Жена А: Да, со стимулирање на клиторисот можам да постигнам оргазам премногу брзо. Во принцип, го наоѓам клиторичкото искуство скоро порано и помалку задоволувачко кога ќе завршам. По оргазмот преку брадавицата, толку е задоволувачко што веднаш заспивам.

Жена Б: Поголемиот дел од времето, не, најмногу претпочитам стимулација на гениталиите. Но, ми се допаѓа дополнителната разновидност што ја обезбедува!

Жена В: Не е толку сигурен како гениталниот оргазам, затоа е посебен. Ова ми се случило околу четири пати, со двајца различни партнери.

Колку ви е потребно за да го постигнете?

Жена А: На почетокот ми требаше многу време, но сега можам да го сторам тоа веројатно во пет минути ако сум во добро расположение. Може да потрае и подолго ако сакам.

Жена Б: Искрено не знам колку време трае, но претпоставувам дека е исто како и кај гениталната стимулација.

Жена В: Не премногу долго. Можеби пет минути?

Дали имате поголема веројатност да кулминирате со стимулирање на брадавицата или клиторисот или нешто друго?

Жена А: Слично е, но полесно е со стимулација на клиторисот.

Жена Б: Почесто со стимулација на гениталиите.

Жена В: Генитална стимулација.

Зошто мислите дека е така?

Жена А: Веројатно затоа што има повеќе нервни завршетоци во клиторисот, што го прави почувствителен и полесен за климакс. За споредба, со стимулацијата на брадавиците ми треба подолго време да постигнам оргазам.

Жена Б: Мислам дека мора да сум многу возбудена пред да доживеам оргазам со стимулација на брадавица, така што обично не е дел од предиграта. Исто така, зависи од моето општо расположение и енергетско ниво, така што не е редовен дел од сексот за мене.

Жена В: Морам да бидам неверојатно опуштена ако сакам да постигнам оргазам преку брадавиците. Инаку, јас почнувам да размислувам премногу за тоа и ништо.

Дали има некој посебен вид стимулација што го олеснува постигнувањето оргазам преку брадавиците?

Жена А: Сметам дека е подобро ако има ткаенина помеѓу прстите и брадавиците, но не сум сигурен зошто, тоа функционира подобро. Бидете внимателни, затоа што можете да претерате, а брадавиците се чувствителни. Бидете нежни со себе.

Жена Б: Во зависност од моето расположение и колку сум чувствителна. За мене функционирасилното штипење или некаков вид на масажа во областа на брадавиците.

Жена В: Тешко е да се опише. Не можам да постигнам оргазам ако ги стимулам градите самостојно. Во принцип, неверојатно меки допири кои напредуваат кон брадавиците се најуспешни.

Дали мислите дека е можно да се истренирате да доживеете оргазам само со стимулирање на брадавиците?

Sexy woman kissing with young macho lover

Жена А: Да! Не ми се случи до средината на дваесеттите години и ми требаше време да сфатам како функционира. Најдобриот совет што го имам е да продолжите да се обидувате, а можеби дури и да пробате да читате еротика или да гледате порно ако тоа ви помага.

Жена Б: Не сум сигурна. Мислам дека е така кај жените кога можат или не можат да постигнат оргазам само од пенетрација. Верувам дека сигурно можно да се зголеми вашата чувствителност.

Жена В: Претпоставувам дека сè е можно! Но, луѓето треба да уживаат во сексуалниот живот без да звршат притисок врз себе.

Дали имате совети за оние кои сакаат да пробаат со играњето на брадавиците?

Жена А: Тоа е како стимулација на клиторисот кога станува збор за техниката. Честопати е посилна реакција на полесен и помек допир. Обидете се да го направите ова преку меко парче мазна ткаенина како свила.

Жена Б: Имајте партнер кој многу сака гради! Открив дека не можам сама да предизвикам оргазам. Ова се случува само со партнерот. Само одвојте време да експериментирате и бидете отворени за различни видови стимулација и различни сензации.

Жена В: Не фокусирајте се на тоа дали оргазмот доаѓа или не, само уживајте во сензацијата како што е.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris