Џенифер Лоренс и сите нејзини тајни за убавина

19 мај, 2020
sve_beauty_tajne

Токму поради таа причина ви ја преставуваме главната актерка во филмовите „The Hunger Games” која ни ги открива детали околу диетите и вежбањете кои влијаат на нејзината убавина.

Паметна исхрана без диета

Компир, леб, козјо сирење, рукола, домат се некои од омилените продукти на актерката, но кога треба да се подготви за некоја улога таа преминува на посебна диета како на пример:

  • појадок – варени јајца и чај од камилица
  • ручек – чорба од домати, мисиркино месо и сок од моркови и ѓумбир
  • вечера – салата од зеленчук зачинета со маслиново масло

Тренирајте кога сакате но да има ефект

Улогата во „The Hunger Games” од неа бараше да биде добро физички спремна. Поради тоа таа правела тешки вежби во теретана наместо вежби за истегнување и јакнење на мускулите, и благодарение на тоа таа има тонирано спортско тело и не изгледа исцрпено.

Во тоа и помага личниот тренер Далтон Вонг кој за неа има составено едноставни но ефикасни вежби кои често ги прави за да ја одржи формата, а посетува и часови по јога и пилатес за да го зајакне грбот и струкот.

Минимална шминка

Може да се забележи дека Џенифер скоро и да не користи шминка и не носи фустани. Како што изјавила во едно интервју таа попрво би седела цел ден по дома на каучот отколку да облече ноќна тоалета. Пред се личната среќа и задоволство се најважни во нашиот живот, а Џенифер тоа одлично го докажува. Таа никогач не тежнеела да ги задоволи модните трендови и се однесува као неа и е најкомотно.