Една од најголемите мистерии поврзани со женското тело: Г – точката!

30 јули, 2020
relationship-tips-happy-couples

Ако има една работа околу која копјата се кршат со децении, тогаш тоа е мистериозната Г-точка, место во женското тело што, како што тврдат многу дами, гарантира интензивен и моќен оргазам.


Повеќето веруваат дека таа постои и се наоѓа на внатрешната страна на вагината, приближно 2 до 3 сантиметри од влезот, од горната страна, набљудувано од положбата во која жената лежи на грб.


Точката може да се стимулира со прсти или секс играчки, па дури и во одредени пози, на пример, кога дамата е под агол од 45 степени одозгора.


Од друга страна, постојат мислења дека ова е само урбана легенда, како и дека не постои посебна точка што гарантира дополнителна возбуда. Интересно е што клиничките испитувања исто така дадоа различни резултати.


Без разлика дали верувате дека постои или не, секако дека можете да уживате во сексот без стимулирање на познатата Г-точка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi