ЕДНА СУПЕНА ЛАЖИЦА НА ДЕН И ЌЕ СЕ ВРАТИТЕ ОД МРТВИТЕ: Овој народен пијалок е спас за срцеви болести! (РЕЦЕПТ)

23 септември, 2020
460687_casa_ls

Кога чувствувате непријатност како што се прескокнување на отчукувањата на срцето, прободување и болка во градите, користете го овој народен лек.

Стресот е еден од најголемите предизвикувачи на срцеви заболувања. Современиот живот ни диктира забрзано темпо и многу стрес со кои се соочуваме, а во целата трка, срцето обично страда. Овој народен еликсир може да ја ублажи аритмијата и да ја намали болката предизвикана од ангина пекторис.

За подготовка ќе ви бидат  потребни:

10 свежи стебленца од јаглика (без корени)

1 литар домашно црвено вино

2 лажици вински оцет

300 гр природен мед

Подготовка:

Ставете 10 свежи стебленца од јаглика заедно со лисјата во еден литар чисто природно вино и додадете 1-2 лажици чист вински оцет, па варете 10 минути на тивок оган.

Потоа додадете 300 гр вистински пчелен мед и оставете го тивко да се вари уште четири минути. Исцедете го топлото вино за срце и ставете го во шишиња кои претходно биле измиени со силен алкохол Талогот што се формира не е штетен и може слободно да се пие.

Примена:

Пијалокот се користи секој ден, по 1 лажица додека не престане непријатноста. За посериозни болести, потребно е да се користи подолг временски период. Напоменуваме дека најдобро е да се консултирате со лекар пред да користите било каков народен лек.