Едноставно – НЕ СЕ РОДЕНИ ДА БИДАТ МАЖИ! Припадниците на овие хороскопски знаци се најлошите сопружници

22 септември, 2020
bfd3131a3813f0a37fc2ae07d417d2f4

Според астролозите, тие не се трудат доволно во врската

Сите заслужуваме врски што нè исполнуваат, здрави, возбудливи и помагаат да станеме подобри. Не се задоволувајте со врска ако таа не ви дава ништо и сè треба да направите сами. Ова се хороскопски знаци кои скоро никогаш не се мачат во врски или брак.

Овен

Излегува со вас само кога му одговара. Тој ќе помине време со вас само ако тоа не му ги пореметува неговите планови. Ако нешто (или некој) стане подобро, лесно исчезнува од животот како никогаш да не бил таму. Тој е најважен за себе и секогаш се става себеси на прво место.

Бик

Ако го поканите на настан како шоу, концерт или танц, ќе дојде, но ќе се жали зошто дошол. После тоа, тој се однесува како да ви направил услуга и ја користи за да ве натера да ги правите работите што ги сака. Честопати, неговото однесување го наведува партнерот да се прашува дали ќе помине подобро во друштво на пријатели или дури и сам/а.

Лав

Никогаш нема да биде првиот што ќе каже „Те сакам“ и никогаш нема да започне љубовен разговор или да покаже наклонетост. Тој не сака да изгледа лошо, па затоа ќе одговори кога ќе му кажете дека го сакате. Ако никогаш не го кажете зборот „љубов“, тој нема ни да го каже. Изгледа ја промашил лекцијата за давање и земање кога станува збор за интимност затоа што воопшто не ги зема предвид вашите потреби.