Експертите тврдат: Среќата е пренослива!

9 јуни, 2020
98cf0b_e461feca87324bd6937a52c6080de9f4_mv2

Дали сте забележале дека кога сте во добро расположение и луѓето околу вас ви изгледаат поубави, посреќни, понасмеани…? Не е случајност!

За тоа како делува нашето расположение на околината, правени се бројни студии и резултатот е секогаш еден – среќата навистина се пренесува.

На пример: Ако ѝ се насмевнете на жената во продавница, таа ќе биде дарежлива кон келнерот и ќе му остави бакшиш, кој пак ќе ѝ приреди изненадување на својата сакана.

Истражувачите, исто така, утврдија дека и друштвените мрежи имаат улога во пренесувањето на добрите вибрации. Ако денот го започнете со некоја позитивна порака, која ќе ја објавите на Facebook или Instagram, ќе влијаете и на своите пријатели да се чуствуваат подобро. Ова е особено важно денес, кога светот стравува од Коронавирусот.

Луѓето коишто им пружале поддршка на другите и на најразлични начини се обидувале да им го тргнат стравот од смртоносниот вирус, освен што успеале на самите себе да си помогнат и да си го подобрат расположението, денес имаат многу нови пријатели и следбеници на друштвените платформи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi