Elite Daily праша пет жени колку најдолго време немале секс и како поминаа во тој период

7 мај, 2020
Naslovna

„Мојот најдолг период без секс траеше околу шест месеци додека работев како дадилка со семејство во Франција. Живеев на прилично далечно место во селата, така што контакт со други луѓе на мојата возраст – романтична или на друг начин – не постоеше. Дефинитивно ми недостасуваше дружење со луѓе повеќе отколку што немав секс, но победив и со јадење премногу леб, путер и сирење и читање (или обидувајќи се да прочитам) еден куп книги на француски.”-Sophie 25

“Еден месец и половина. Имав две стаклени дилдa. Секој од нив беше околу 15 см. По околу една недела, имав две стаклени чепкалки за заби. Јас ги истрошив отпечатоците од левата рака. Мала шала, ама маастурбирав како луда… мразев состаноци, и самата помисла за тоа ќе ми направи чирови. Па останував дома. Често. Најдобрата пријателка ми даде број од нејзин пријател и си пишувавме некое време. Го поканив на вечера и тоа беше тоа. Сувата сезона стана долга и влажна “.- CrazyIrina

“Мислам дека мојата најдолга апстиненција беше веројатно година и пол. Бев крајно зафатена и премногу преокупирана да се фокусирам на момците. Па, јас само размислував за мојата кариера, а не за љубов, ха. Но, многу се загрижив за себеси – Kristen, 23

“Најдолгиот период без секс беше веројатно осум или девет месеци. Заврши само затоа што мојот стар пријател раскина со својата девојка со придобивки и повторно почнавме да спиеме заедно. Во меѓувреме ја најдов мојнов пријател за мажење, но тој не беше (и уште не) е заинтересиран за секс.

Покрај тоа, имав неколку паузи од три до четири месеци, што обично се совпаѓа со фактот дека не ми е гајле да најдам некого или да имам други работи на кои треба да се фокусирам “.- forestlady

“Најдолгата пауза ми беше моменталната – околу една година. Не ми е пријатно да бидам со некој после долгата врска од која излегов. Сум била на многу состаноци и бакнував со луѓе, но едноставно не ми е пријатно да имам секс со некој што само што сум излегла“.- Anne, 24

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi