ЕПОХАЛНО ОТКРИТИЕ НА НУТРИЦИОНИСТИТЕ: Може да изгубите тежина јадејќи слатки и тестенини, само променете ја оваа ситница

23 октомври, 2020
shutterstock_600716867_1000x0

Добрата вест е дека постои ситуација кога можете да ја измамите вашата диета без да зажалите за тоа

Секоја диета значи откажување од одреден вид храна, особено калорични јаглехидрати и масти, кои се најмногу масни. Добрата вест е дека постои ситуација во која можете да ја измамите вашата исхрана без да зажалите, или да го расипете процесот на слабеење.

Јаглехидратите и мастите, како што се пецива, бели тестенини, сладолед и путер, не мора да се откажат целосно ако сте на диета. Имено, постои одредено време во текот на денот кога можете да се почестите со вашата омилена храна, без тоа да влијае на слабеењето. Само внимавајте да не „правите грешки“ секој ден.

Имено, најдобро време за јадење на оваа храна е за време на појадокот, додека мастите нема да ѝ наштетат на вашата линија доколку ги консумирате во 10 наутро. На тој начин, телото има доволно време да ги потроши сите калории проголтани во текот на денот.

Ако сакате да изгубите тежина, добро е да јадете оброци во одредено време од денот. Секогаш треба да појадувате не подоцна од еден час по будењето, ручек околу четири и пол часа после тоа и вечера неколку часа после тоа.

Ако направите предолги паузи помеѓу оброците, ќе бидете гладни, а колку сте погладни, толку поголеми се шансите да ја изневерите диетата и да јадете нешто нездраво и калорично.

Исто така, проверете дали секогаш ја јадете вечерата најмалку три часа пред да одите во кревет, за да не легнете со стомак полн со несварена храна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort