Етерични масла за олеснување на главоболките

7 мај, 2020
масла

Бидејќи стресот е честа причина за главоболки, есенцијалните масла можат да помогнат во олеснување на болката затоа што тие имаат релаксирачки ефект. Еве кои мешавини од растителни есенции ја намалуваат главоболката…

Американската ароматерапевтка Amy Galper, коавтор на книгата Plant-Powered Beauty, ве советува да ги пробате следниве три мешавини:

нане + лаванда + камилица

рузмарин + портокал или мандарина

темјан + жалфија + лаванда

Ставете неколку капки од ова масло во инхалатор, или – поедноставно – одберете само една, и вдишете го мирисот директно од шишето 5-10 пати.

Опуштете се  и дозволете релаксирачките мириси да ви ја ублажат болката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi