Еве кои особини ги бара секој хороскопски знак во својот партнер

15 август, 2020
Annotation 2020-08-14 212506

Ако би седнале и ја опишале вашата совршена врска, списокот веројатно ќе биде долг. Постојат многу различни атрибути во врската што се потребни за да се постигне навистина компатибилно партнерство. Но, што ако можете да изберете само еден? Кој е најважниот квалитет во врската што ве тера да се чувствувате исполнети, сакани и безбедни? Одговорот е во ѕвездите …

Овен (21 март до 19 април): Страст

Овните се исклучително слободни духови кои копнеат по авантура и истражување. Ним им треба партнер кој ја дели истата животна страст и кој е возбуден да им се придружи на секое патување, без оглед колку е диво.

Бик (20 април до 20 мај): Љубов

Не можете да најдете партнер со потопла љубов од Бикот. Меѓутоа, ако имаат партнер кој не ја одразува таа отворена љубов и емоционална искреност, тоа може да ја открие потемната, посесивна страна на Бикот. Затоа е клучнен грижливиот и нежен однос.

Близнаци (21 мај до 20 јуни): Комуникација

Близнаците имаат тенденција да живеат во „облаци“ и лесно можат да пукнат со негативна енергија. Отворената, искрена и честа комуникација е навистина клучна кога станува збор за љубовта од Близнаците.

Рак (21 јуни до 22 јули): Љубезност

Нема недостаток на емоција кога станува збор за Раковите, особено жените. Тие се полни со љубов, што е неверојатно. Ракот има потреба од партнер кој ќе пристапи на неговите промените во расположението со љубезност и разбирање.

Лав (23 јули до 22 август): Внимание

Лавот е моќен и харизматичен и тоа најчесто го знае. Но, тоа не значи дека не треба редовно да го слушаат тоа. За да бидат целосно во врска, потребен им е партнер кој изразува благодарност, споделува комплименти, што пак ќе помогне да се открие несебичната страна на Лавот која ја крие длабоко под површината.

Девица (23 август до 22 септември): Разгледување

Девиците, а особено девојчињата, дефинитивно можат да бидат критична група. Можеби мислите дека е тешко да бидете во врска со нив, но всушност, ќе бидете воодушевени од тоа колку се внимателни кон другите во врската.

Вага (23 септември до 22 октомври): Пријателство

За Вага, врската не е ништо поважно од тоа да се чувствува како да се тим со партнерот. Тие се најсреќни кога имаат партнер кој им е пријател и љубовник, се во едно.

Шкорпија (23 октомври до 21 ноември): Доверба и чесност

Шкорпиите се познати по своето страствено либидо, па затоа може да биде изненадување што карактерната особина што ја ценат најмногу во една врска е всушност довербата. Кога ќе поминете низ таа цврста надворешност, ќе најдете меко срце. Тие исто така можат да бидат љубоморни, освен ако немаат толку цврста основа на доверба со партнерот.

Стрелец (22 ноември до 21 декември): Хумор

Патот до срцето на Стрелецот, и тоа жените, е дефинитивно преку нивната смешна страна. Тие сакаат да бидат во центарот на вниманието и секогаш ги прават луѓето околу нив да се смеат. Но, дури и повеќе од тоа, тие сакаат партнер, кој исто така знае како да задржи насмевка на лицето.

Јарец (22 декември до 19 јануари): Прифаќање

Тие се чувствуваат малку несфатено во животот. Тие се уникатни, па за да можат навистина да се чувствуваат безбедни и сакани во врската, им треба партнер кој ќе ги „добие“, прифати и цени.

Водолија (20 јануари до 18 февруари): Независност

Жените од Водолија се многу независни. Тие уживаат во сопственото друштво и нема да се извинат за тоа. Ним им треба простор и сакаат партнер кој го дели нивниот независен дух.

Риби (19 февруари до 20 март): Романса

Изненадување, Риби сакаат романса! Да, за Рибите да се чувствуваат среќни и сакани, треба партнер со стара душа – некој кој ја цени романтиката, пренесува 24sata.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris