Фантастични идеи за детски рај од палети!!!

20 јуни, 2020
101286438_191561435700951_447154840656212487_n

Во групата Be Creative на Facebook, која ја следат скоро милион луѓе, родителите споделија фотографии од предмети што успеале да ги направат за своите деца од стари палети. Резултатите се волшебни.

Малку вешто ракување со пила, чекан и шајки, и старите палети можат да заблескаат како еден од омилените предмети во кои ќе уживаат вашите деца. Водени од оваа мисла, тие споделија фотографии од своите дела на Facebook во групата Be Creative, кои покажаа дека само небото е граница кога станува збор за имагинација.

Кревет како куќичка.

Градинарска клупа.

Детска лулка.

Фотелја во облик на автомобил .

Дали е сончево во дворот? Направете лежалка со сенка

Спална соба за три момчиња.

Градинарска куќа за забава на отворено.

Градината куќа.

Но, кога станува збор за седење за девојчиња, розовата е дефинитивно добар избор за боја.

Лежалка е нова занимација во градинарството.

И креветот во детската соба може да се направи од палети.

Песочник од палети со клупи.

За родителите, палетите можат да послужат како основа за голем двоен кревет.

Омилен агол во станот за релаксирање и читање се чини попростран ако е направен од палети.

Со правилно осветлување и добар душек, креветчето како ова ќе ги воодушеви и девојчињата и момчињата.

Куќата со лизгалка, скали и ограда е одлична за деца од предучилишна возраст.

За малите дами, вистинска мала палата која се состои од кревети, полици и седишта.

Нема поубаво место за чај со пријателите од вашата сопствена градинарска куќа, а исто така можете да ја декорирате со растенија.

Малата принцеза нема да може да одолее на стол за Мини Маус.

Модерниот, а сепак рустичен впечаток на просторијата се заснова на нетретираното дрво на палетите од кои е направен креветот.

Идниот корисник исто така може да помогне во работата за правење кревет.

Ако имате поголем трем, нема да можете да се одвоите од удобната импровизирана лежалка што може да ја поставите таму.

Неред и расфрлани книги во расадникот? Со палети не мора повеќе да биде така. Користете ги за чување на сликовници и омилени детски книги.

Украсете ја градинарската лежалка со ламби кои ќе создадат посебен впечаток во вечерните часови.

Полица за растенија.