ГИ ОСТВАРИЈА СВОИТЕ СОНИШТА: Еве како се хранат славните манекенки на кои сите им завидуваат! (ФОТО)

16 август, 2020
Annotation 2020-08-16 213402

Овие диети се покажаа ефикасни за многу од најуспешните модели.

Да заклучиме што е очигледно на почетокот: за да може некој да изгледа како модел, мора да има многу среќа и генетски предиспозиции. Сепак, и покрај овие фактори, моделите прават многу за да ја одржат својата тежина и физички изглед, пренесува.

Еве како се хранат некои од моделите на кои сите сме завидуваме:

1. Жизел Бундшен – диета базирана на билки

Нејзината диета се состои од 80% зеленчук, интегрални житарки, кинoa, бобинки, како и чисто месо, како што се стекови, патка и дива лосос. Жизел не јаде брашно, шеќер, сол, не конзумира кофеин и го намалува овошјето на минимум.

2. Лили Олдриџ – „Сакара“ – диета со испорака на обрци

Овој бренд „Сакара“ е многу популарен. Не трошете време на пазарење, сецкање, миење, лупење, подготовка, сè е доставено до вашата врата. Сакара испорачува свежа риба, вегетаријанска појадок, ручеци, вечери и пијалоци.

3. Керолин Марфи – Алкална диета

Алкалната диета се состои од многу овошја, зеленчук и јаткасти плодови, а треба да се избегнува месо, риба, млечни производи, јајца и алкохол.

View this post on Instagram

🐬 #fbf

A post shared by Carolyn Murphy (@carolynmurphy) on

4. Миранда Кер – Диета според крвната група

Оваа диета се заснова на различни намирници на храна во зависност од крвната група. Крвната група на Миранда Кер е А, па нејзината диета се базира на многу зеленчук и растителни влакна.

View this post on Instagram

Picked this just for you🌻#LVPONT9

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris