Летото сѐ уште не е откажано: Костими за капење кои ги прикриваат сите недостатоци! (ФОТО)

10 јуни, 2020
natalija

Сите ние обожаваме лето и убаво време, пливање и сончање, но кога станува збор за избор на костим за капење, имаме проблеми. Малкумина од нас се целосно задоволни од нивниот изглед, па затоа овој избор ни паѓа толку тешко.

Дали би ни верувале доколку ви кажеме дека е можно да изгледате неколку килограми потенки на плажа, со помош на добар модел?

Модните експерти ни дадоа предлози на модели кои ќе ги направат сите недостатоци на телото незабележителни, а можат да маскираат до 5 килограми вишок.

Едноделен модел за визуелно подолги нозе

Едноделниот костим, кој нѐ потсетува на многу многу посакуваниот модел кој го носат актерките во филмот „Baywatch“, е полн погодок ако сакате да ги истакнете нозете во преден план. Ќе ги направи да изгледаат неколку сантиметри подолги, но и потенки.

Контраст

Темната, затемнета кожа и светло обоениот костим за капење ќе ве направат да изгледате феноменално. Со овој трик, никој нема ни да забележи дали имате суфицит во кој било дел, целото внимание ќе биде насочено кон моделот за капење.

Визуелни финти

Вертикалните ленти или темните контури ќе ја направат фигурата што ја сакате.

Маица

Моделите во облик на маица стануваат сè попопуларни, па доколку немате самодоверба да шетате наоколу во класичен костим за капење, овој модел е совршен за вас. Ќе го покрие вишокот наслаги на стомакот, а во исто време ќе бидете во тренд.

Појас

Појасот под градите ќе го одвлече вниманието од струкот и ќе ги потенцира градите и ќе создаде привлечни облини.

Добрата вест е што прекрасните модели на Terzya се достапни кај нас.