Хајди Клум има совршена линија благодарение на оваа диета

20 октомври, 2020
201881_profimedia0477663735_ls


Хајди Клум (47) никогаш немала проблем со килограмите, сето тоа благодарение на дисциплината, здравата исхрана и редовната физичка активност. Сепак, и се случува одвреме-навреме да се опушти и да ужива во слатки и да си дозволи да качи неколку килограми. Во овие ситуации, растворот со лимон секогаш го решава проблемот. Овој план на исхрана ќе ги стопи дури и најупорните маснотии.


По една недела, диетата доаѓа до „скок“: на седмиот ден од диетата со лимон не се пие седум, туку три чаши вода со лимон. За време на диетата, пијте ја оваа комбинација еден час пред секој оброк, но и секогаш кога сте жедни.

Ден 1: еден лимон и една чаша вода;

Ден 2: два лимона и две чаши вода;

Ден 3: три лимони и три чаши вода;

Ден 4: четири лимони и четири чаши вода;

Ден 5: пет лимони и пет чаши вода;

Ден 6: шест лимони и шест чаши вода

Ден 7: три лимони и три чаши вода

Ден 8: шест лимони и шест чаши вода

Ден 9: Пет лимони и пет чаши вода

Ден 10: четири лимони и четири чаши вода

Ден 11: три лимони и три чаши вода

Ден 12: два лимона и две чаши вода

Ден 13: еден лимон и една чаша вода

Ден 14: три лимони и три чаши вода.

Додека сте на оваа диета, многу е важно да јадете што е можно поздраво, бидејќи во спротивно диетата со лимон нема да даде резултати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum