Хеланките се и панталони – еве како да ги стилизирате

24 април, 2020
Naslovna

Во последно време им се восхитуваме на сите одлични видови на хеланки на Инстаграм. Луѓето се чини дека се навистина возбудени од стилските облеки околу нив и проактивно го делат својот изглед. Секогаш откриваме дека некои од иконите од нашиот стил кои се однесуваат на спортската страна, често прават селфи за спортски градник во огледало и брзо селфи по јога тренингот, но ретко се возбудуваме да конструираме симпатичен изглед со вратоврска или слично.

Засадувањето во место се чинеше дека го смени тоа. И покрај тоа што дефинитивно сè уште има силен апел зад изгледот испотена женска – од бели џогерки до високата варијација – хеланките секогаш биле дел од основен атлетичар, но тие се одлични за брза прошетка низ блокот исто така.

Некои од нашите омилени хеланки, од лајкови на „Еверлан“, „H&M“ и, секако, етикетата „Скимс Скимс“ на Ким Кардашијан, исто така се изработени со симпатични мали детали кои веднаш го креваат нивото на облека.

Погледнете  неколку идеи, од кои некои имаат предлози за надворешна облека, ако треба да излезете, потоа купете неколку одлични хеланки што се достапни сега.

View this post on Instagram

Join the club 👍🏻

A post shared by Danielle Bernstein (@weworewhat) on

View this post on Instagram

#goingnowherebutfuckitimgettingdressed.

A post shared by Leandra (Medine) Cohen (@leandramcohen) on

View this post on Instagram

What day is it 🌪

A post shared by PAMELA TICK (@pamelatick) on