Хороскопот открива: Со кој знак сте предодредени за најдобриот секс?

18 ноември, 2020
dreamstime-m-179938989

Иако добриот секс е поврзан и со емоции, на интуитивна основа некои знаци се предодредени да доживеат поголема страст. Проверете со кого се совпаѓаат вашите sвезди во кревет

Овен има најдобар секс со Лав

Страствени и нетрпеливи, овие љубовници гледаат на сексот како крајна забава, па дури и суштината на љубовната врска. Тие претпочитаат вистинска акција отколку нежно водење љубов и го сакаат она што го сакаат и го сакаат веднаш. Тие сексуално се најкомпатибилни со Лавот и ја имаат најдобрата хемија со нив.

Бикот има најмногу страст со Скорпијата

Биковите, како најсензуални од сите знаци, имаат хедонистички пристап кон сексот и за нив е важно да биде редовен. Тие сакаат долги игри со предигра и заведување, како и исчекување на секс. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Скорпија, чија мантра е „спротивностите привлекуваат“.

Близнаците се најкомпатибилни со Девицата

Важно е прво ментално да ги стимулирате припадниците на овој знак, тие сакаат секси и напнати разговори, сакаат да зборуваат за самиот чин, да фантазираат, да зборуваат за фантазии и идејата дека се ваши. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Девицата, бидејќи владетел на двата знака е Меркур и во сексуална смисла никогаш нема да им биде досадно заедно.

Ракот има најдобар секс со Риби

Припадниците на овој знак сакаат чувство на припадност и сигурност, како и блискост што произлегува од емоционална врска, тогаш сексот е најдобар за нив. Првично се срамежливи, тие се одлични љубовници кои навистина се обидуваат да го задоволат својот партнер. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Рибите, и ова го надминува сексот и самата љубов, но се претвора во нешто што астролозите го нарекуваат „придружување на душите“.

Лавот најдобро се согласува со Овен во кревет

Припадниците на овој знак пукаат од шарм и страст, а во сексот се иновативни и посветени на својот партнер, така што само треба да им се препуштите и да им дадете иницијатива. Тие сексуално се најкомпатибилни со припадниците на хороскопскиот знак Овен. Но, важно е да се знае дека добриот секс не значи добра врска, така што нивната долгорочна врска е често невозможна.

Девица и Јарец за експлозија на страсти

Наспроти тоа како функционираат, Девиците се слатки и романтични и потсвесно се фасцинираат од непослушни игри. Јарците се најсексуално компатибилни за нив, со кои можат да имаат долготрајна и силна љубовна врска затоа што добро се разбираат и силно ги привлекуваат.

Вагите имаат најдобар секс со Водолија

За вистинско расположение, на Вагите треба да им се додворуваат и да им ласкаат и да создадат секси атмосфера, тогаш тие ќе ги ослободат своите страсти. Исто така, ќе бидат возбудени од секси долна облека и примамливиот парфем на партнерот, но исто така сакаат изненадувања. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Водолијата, што е голем предизвик за нив како љубовник.

Скорпијата и Близнаците не можат да се заситат

Припадниците на овој знак се познати како најголеми заводници во хороскопот со големо либидо. Тие ја презираат рутината, а нивниот партнер кој мисли слично на нив им предизвикува најголемо задоволство, па сакаат адреналински предизвици, секс на невообичаени места, луди пози… Тие се сексуално најкомпатибилни со Близнаците, а оваа врска ќе биде полна со изненадувања и страст.

Стрелецот ќе ужива најмногу со друг Стрелец

Оние кои се во кревет со припадник на овој знак, знаат дека ова искуство е сосема поинакво од се што пробале досега. Ќе го задоволи партнерот и ќе очекува од него да го стори истото, но и дека се потребни часови и повици за повеќе. Тие се најмногу сексуално компатибилни со друг Стрелец и иако создавањето врска ќе биде предизвик за нив, добриот секс никогаш нема да изостане.

Јарец и Бик се супер секси комбинација

Припадниците на овој знак изгледаат целосно незаинтересирани, но штом ќе ги намамите во спалната соба, тие се претвораат во сексуални животни, кои се посветуваат на овие „задачи“ исто како и сите други. Ги привлекуваат паметни луѓе кои ќе ги заинтригираат со зборови и сексуално се најкомпатибилни со Бикот, со кого ќе споделуваат слични животни погледи и ќе споделуваат не само многу страст, туку и вистинска емотивна врска.

Водолијата е најмногу сексуално прилагодена на Вагата

Тешко е да се дешифрираат овие ексцентрици токму затоа што нешто различно им одговара секој ден, но факт е дека тие имаат силно либидо кое се зголемува со ментална стимулација и износот на заведување во врската, а со вистински партнери со задоволство ќе се занесат во она што другите би го нарекле перверзии. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Вагите.

Рибите ќе имаат најдобар секс со Рак

Припадниците на овој знак сакаат игри на доминација и подреденост во кревет, како и фантазии во кои тие се беспомошни и мораат да уживаат „против нивната волја“. Колку подолго трае врската, толку повеќе тие се препуштаат на креветот и стануваат диви. Тие се најмногу сексуално компатибилни со Ракот, со кого одлично се совпаѓаат и во кревет и надвор од него.