Храна во која се колне Меган Маркл! Магијата за затегната кожа и во 38мата година!

17 мај, 2020
megan 2

Во случај да не сте знаеле, Меган Маркл е одличен готвач. Сепак, само нејзините најблиски пријатели имаат можност да ги пробаат специјалитетите што ги подготвува.Иако е познато дека Меган Маркл најмногу ги сака јаглехидратите, здравата храна е нејзин приоритет.Нејзиниот добро негуван изглед и витка линија му го должи на посебен режим и ги открива триковите што ги користи во својата диета подолу во текстот.

Бидејќи Меган Маркл е застапник на здрав живот, таа на сопругот му предаде добри и здрави навики. За време на бременоста, принцот Хари целосно се откажа од алкохолот и кофеинот и почна со медитација и вежбање.

Во едно интервју, Меган открива дека свежите салати, рибите и соковите биле на нејзиното мени уште од млада возраст.

Дури и денес, таа се фокусира на појадокот, т.н. „Akai Bowl “ и „Green Juice“, пијалок од кој таа црпи најголема сила.

 Како го прави тоа, откриваме подолу:

СОСТОЈКИ

Пире од акаи (овошно пире од замрзнати бобинки на акаи)

бадемово млеко

банани

замрзнати бобинки

кокосови снегулки

Подготовка:

Чекор 1: Додадете акаи пире, 1/3 чаша бадемово млеко и ½ банани во садот за блендер. Измешајте сè и кога ќе добиете кремаста смеса, ставете ја во друг сад.

Чекор 2: На врвот додајте кокосови снегулки, парчиња банана и замрзнати бобинки.

Таа се здобила со здрави навики уште како дете. Задолжителна храна на менито на војвотката: хумус, моркови, зелен зеленчук од кој прави сокови, бадемово и кокосово млеко, чија пудинг. Сепак, како што истакнува и таа, клучот е во самоконтролата.