ИБРАХИМОВИЌ ОТКРИ ДЕТАЛИ ЗА ДИЕТАТА ПОРАДИ КОЈА ДОМИНИРА И НА 40 ГОДИНИ! Строго придржувајте се до ОВИЕ ПРАВИЛА!

25 ноември, 2020
840379_w-56249922_ls

Шведскиот напаѓач со балкански корени Златан Ибрахимовиќ, дури и на 39-годишна возраст, прави што сака во Италија. Тој обожава овошје и зеленчук толку многу што еднаш го испрати клупскиот готвач во продавница кога виде дека нема повеќе

Златан Ибрахимовиќ (39) стана најстариот играч кој постигнал десет гола на неговите први осум натпревари во Серија А.Шведскиот напаѓач игра неверојатно оваа сезона и неговиот Милан е лидер на табелата во Серија А по осум кола без пораз.

Ибрахимовиќ постигна два гола против Наполи во неделата вечерта и со тоа им помогна на „росонерите“ да се издвојат на врвот на табелата со два бода повеќе од првиот вицешампион, сензација оваа сезона на Сасуоло.

Според податоците на Серија А, шведскиот напаѓач со балкански корени е трет најбрз играч во италијанскиот шампионат оваа сезона, иако е еден од најстарите играчи во лигата (само Буфон (42) е постар).

Тајната на неговиот успех во годините кога повеќето негови колеги избираат некоја егзотична дестинација каде ќе заработат огромни пари, или едноставно ќе се пензионираат, е план за диети што често го споредуваат со оној на Кристијано Роналдо.

Имено, како и португалската sвезда, Ибра обрнува внимание на исхраната, како и на начинот на подготовка, така што целата храна се мери точно во грамови.

Што јаде Златан?

Исхраната на Златан се состои од бело месо, суво говедско месо и свеж зеленчук, додека замрзната храна, сладолед, па дури и тестенини се забранети на менито на Ибра.

Генерално, за неговата диета потребни се многу јаглехидрати кои Златан ги внесува со житарки, а не со тестенини како повеќето фудбалери. Секако, тој не треба да претерува со јаглехидрати затоа што сака да ја одржува својата тежина помеѓу 92 и 94 килограми.

Сè уште го користи советот на италијанските нутриционисти што му го предложија додека играше за Јувентус, а тоа се осум бадеми на ден – тие се богати со магнезиум и здрави масти.

Во минатото, Швеѓанецот имаше проблеми со луѓе кои се занимаваа со исхрана во клубовите во кои играше, па започна расправија меѓу него и готвач во Париз, пренесоа француските медиуми. Наводно, Златан „дивееше“ поради недостаток на свежо овошје и зеленчук во тренинг центарот, на што готвачот одговори дека не може да си го дозволи тоа поради ограничениот буџет за храна во клубот (звучи бизарно кога знаеме дека ова не е клуб на HNL, од еден од најбогатите клубови во светот).

Ибрахимовиќ наводно не бил задоволен од тој изговор, па го испратил готвачот да оди во локалната продавница да купи.

Златан не ја сака теретаната како повеќето фудбалери, иако тренира фитнес и сила со јужноамериканскиот експерт за таеквондо Нилсон Дамацен. Она што тој го смета за поважно од мускулната сила е нивната еластичност, која ја гради повеќе години практикувајќи ја оваа корејска боречка вештина.

Комбинацијата на боречки вештини и строга диета му овозможува на Златан да биде во самиот врв на светскиот фудбал, па дури и на 40-годишна возраст.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi