Имала 122 килограми, а сега 60: исфрлила само една работа која и го променила животот!

13 мај, 2020
дебелка

Џозефина Дезгранд е 17 годишна девојка од Австралија која одлучила да направи комплетна промена во животот и да ослабне.

View this post on Instagram

Positive mind, positive vibes, positive life. 💗

A post shared by Josephine Desgrand (@nolongerfatjosie) on

За една година успеала да ослабне неверојатни 60 кг. Кога почнала да држи диета имала 122 кг. па успеала да ја преполови килажата.

Таа вели дека комплетно престанала да користи шеќер и го намалила внесот на јаглени хидрати. Првите две недели и биле вистински пекол, но инаетот и желбата за здрав живот и биле посилни.

Џозефина апелира до сите кои сакаат да се променат да не се откажуваат и покрај болките, заморот и неволноста кои се нормални во почетокот на слабеењето. Секако, важна е и физичката активност, па таа почнала да вежба три пати неделно по 20 минути и тоа и било доволно за да го обликува телото.