Интересно! Жените се најмногу заинтересирани за овие „жешки“ секси игри

7 декември, 2020
Screenshot_7

Порно платформата „ Pornhub “ неодамна објави статистика од својот пребарувач. Поимите за врзување, дисциплина, доминација, потчинетост и мазохизам и садизам сочинуваат само 1,5 проценти од сите пребарувани термини, но тие имаат широк спектар на практики.

Овие 15 поими најчесто се бараат на „Pornhub“:

• BDSM 

• Bondage

• Slave  

• Latex 

• Spanking

• Submissive

• Lesbian Domination

• Domination

• Lesbian BDSM

• Blindfold Surprise

• Slave Training  

• Bondage Orgasm

• Bodnage Gangbang

• Leather

Овие практики на BDSM  се од најголем интерес кај жените. Pornhub, исто така, спореди кои термини на BDSM  ги бараат првенствено жените.

Овие 10 поими се попопуларни кај женската публика отколку кај машката публика

• Gay BDSM е околу 163 проценти попопуларен кај жените

• Spanked and Fingered има плус 160 проценти кај жените.

 • Dominant Submissive е за 155 проценти повеќе баран од жените.

 •  Daddy Spank има плус 144 проценти за корисничките.

 • BDSM Gangbang е 112 проценти попопуларен кај жените.

• Tied up Vibrator Orgasm (оргазам со вибратор додека е врзан) има плус 107 проценти кај жените.

• Spanking Punishment со 105 проценти.

 • Следува Punishment со 102 проценти повеќе.

• BDSM Orgasm е 101 процент повеќе популарен кај жените.

 • BDSM Squirt има плус 96 проценти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi