Масните наслаги се „ПРЖАТ“! 5 КИЛОГРАМИ ЗА 12 ДЕНА: Жените се воодушевени од оваа диета!

1 декември, 2020
kim


Oслабете лесно!
Основното правило е да го замените вообичаениот појадок со смути со банана.

Другите оброци треба да бидат полесни. По појадокот, јадете уште 2 оброци и 2 закуски. Елиминирајте ги слатките целосно, како и алкохолот. Нема други посебни правила. Јадете нормално ручек и вечера, но не претерувајте.


Оваа диета се држи 12 дена. Јадете го последниот оброк околу 20 часот, иако би било идеално да не јадете после 18 часот. Ако се чувствувате гладни по препорачаното време, јадете зеленчук или чаша јогурт.

Бананите се исто така многу добри за здравјето. Еве како тие влијаат на телото:

Тие се богати со растителни влакна, јаглехидрати, но можеби се најдобро познати како богат извор на калиум и магнезиум. Тие содржат витамини А, Ц, Б6, биотин, железо, бакар.
Сето ова ги прави одлични за здравјето, а пред се за: Здравје на срцето и крвните садови. Бананите се богати со калиум и не содржат натриум. Вишокот на натриум лошо влијае на крвните садови и создава висок крвен притисок, а присуството на калиум во бананите ја неутрализира оваа состојба.

Бананите се богати со триптофан, кој го претвора телото во серотонин, а со тоа и расположението е подобро.

Бидејќи се богати со растителни влакна, тие го подобруваат варењето, ја регулираат работата на цревата и ги елиминираат сите проблеми со варењето на храната.


За смути со банана ќе ви требаат:

-2 лажички ленено семе
-150 гр боровинки
-1 банана
-1 лажичка рендан ѓумбир, грст спанаќ и вода

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте. Ова брзо и лесно смути е богато со растителни влакна, протеини и хранливи материи, така што ќе го забрза вашиот метаболизам и ќе ви помогне да изгубите вишок килограми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris