8 часовната диета најпопуларна во Македонија: Килограмите сами исчезнуваат, погледнете како!

9 декември, 2020
dijeta4


Пробавте различни диети, но резултатот беше скоро секогаш ист … Вие губите неколку килограми, а потоа се откажувате затоа што не можете да се откажете од омилените задоволства на долг рок … Диетата на Дејвид Цинченко и Питер Мур нуди совршено решение за вас, ќе изгубите до четири килограми неделно со храна што скоро никогаш не се препорачува – слатки! Интересно е што последните денови во Србија, на пребарувачот Гугл, ова е најбараната диета.

Кој е трикот? Во распоредот. Дозволено ви е да јадете само во еден временски интервал што трае точно осум часа, а надвор од тоа време нема храна! За поедноставување – имате осум часа секој ден за да закажете дневни оброци. На пример, ако го јадете првиот оброк во 10 часот, последниот оброк треба да биде во 6 часот попладне. После тоа, нема да јадете ништо, можете да пиете само вода и незасладени чаеви.

Дозволени се озлогласени закуски како чипс и солени стапчиња, како и слатки. Секако, пожелно е да се намали внесувањето на ваква калорична храна и да се заменат со поздрава, затоа, бидете мудри и препуштете се на „грешни грицки“ само кога навистина почувствувате потреба за нив.

Ние ви даваме пример за мени, со неколку опции за секој оброк. Одредете сами кога ќе ви биде првиот оброк, но задолжително следете го правилото за дозволениот осумчасовен период на диета.

Веднаш штом ќе станете: вода, кафе или чај во неограничени количини

Појадок:

* сад со мусли, чаша млеко, 1 овошје

* изматени јајца , тост, кафе или чај

* сад од овесна каша подготвена со млеко, диви бобинки и јаворов сируп

Ужина 1 (кога и да посакате):

* 1 табла бонжита или гранола

* 1 мала вреќа чипс

* овошна салата


Ручек:

* 2 парчиња пица, сезонска салата од зеленчук

* порција помфрит, пилешко на скара, сезонска салата од зеленчук

* хамбургер со гарнир со свеж зеленчук

Ужина 2 (кога и да посакате):

* 1 торта

* овошно фрапе

* овошје по ваш избор

Вечера:

* бело пилешко на скара, брокула на пареа, сад со диви бобинки

* салата од туна, тост, сладолед

* стек од говедско месо на скара, 2 варени компири прелиени со лажица путер, 1 јаболко

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi