Дали се ова најубавите торти во светот? Ние мислиме дека се (ФОТО)

2 август, 2020
torti 2

Руската компанија „Тортик Анушка“ е специјализирана за правење бајковити слатки креации на кои никој не може да остане рамнодушен. Денес, се поголем број  на слаткари се одлучуваат за нетрадиционален дизајн на нивните десерти. Иако без сомнение вкусот е секогаш најважен, понекогаш изгледот може да биде одлучувачки фактор во набавката. За тоа беа свесни и слаткарите што стојат зад рускиот бренд Тортик Анушка, кои кои ги освоија друштвените мрежи. Тие се оновани во 2009 година, а се опишуваат како тим на љубители на слатките и прекрасниот дизајн.

Нивните колачи се изработени од природни материјали со највисок квалитет и постојано повторуваат дека не прават компромиси кога станува збор за вкусови и текстури.

Зошто тие треба да го потенцираат ова особено?

Па, доволно е да се погледне буквално било која од нивните креации. Имено, тие изгледаат толку неверојатно убави што на многумина им изгледа дека е невозможно за нив да бидат подеднакво вкусни.

Ако нарачате торта од нив, ќе бидат земени предвид сите ваши желби и предлози, а како резултат ќе добиете вистинско мало уметничко дело што ќе ги воодушеви дури и оние со огромни барања.

Поради големиот интерес за нивните торти, овој бренд започна и свое сопствено училиште.

Погленете само некои од нивните колачи подолу:

View this post on Instagram

🌄

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

🌪

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

Which design do you like more? 1,2 or 3?

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

Inspired by @kaws ⚫️

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

View this post on Instagram

❤🖤❤2016

A post shared by Tortik Annushka (@tortikannuchka) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris