ЈОГУРТ ДИЕТА: Еден од најбрзите начини за слабеење

8 јули, 2020
кококок

Ако сакате да изгубите тежина и да пробате нешто поразлично, можеби „диетата со јогурт“ е вистинската работа за вас. Покрај тоа што ефикасно помага да се изгуби вишокот тежина, тој има корисен ефект врз варењето, детоксикацијата на организмот и јакнењето на имунолошкиот систем. Истражувањата покажаа дека ако пиете половина литар јогурт на ден, можете да изгубите во обем колку што е еден конфекциски број.

Прв ден

Појадок:

јогурт со снегулки по ваш избор

Ручек: зеленчук со ориз зачинет со маслиново масло, сол и бибер

Закуска: овошен јогурт

Вечера: салата од морков, јаболка, малку шунка и јогурт.

Втор ден

Појадок: салата од краставица и јогурт

Ручек: мисирка или пилешко бело месо со една пиперка, домат и печурки, кои треба кратко да се пржат во маслиново масло. Кога смесата ќе се олади, на него се додава еден јогурт.

Закуска: јогурт

Вечера: јогурт со диви бобинки, најдобро подготвен од свежи состојки


Трет ден

Појадок: домашен овошен јогурт со цимет

Ручек: 150 гр леб, салата од краставици, јогурт и малку сенф

Закуска: јогурт

Вечера: 100 гр тестенини со едно јајце и пиперка и јогурт

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi