ЛЕСНО И БРЗО ТАКО СО КАЈГАНА: Направете го за секунда!

27 август, 2020
130291-ORJ8RL-701-2048x1365

Вкусете го Мексико на вашата маса

Кога немате време за подолга подготовка на појадок и часови поминати во кујната и сакате да јадете нешто здраво, такосите се брзо и лесно решение.

Не ви требаат повеќе од 15 минути за да ѓи подготвите и јадете на работа.

Тако со пржени јајца, грав и спанаќ е одличен избор затоа што, од една страна, е доволно лесно за да не ви го оптеретуваат стомакот, а од друга – доволно хранливо.

Ако немате конзервирана грав или не ви се допаѓаат, заменете ги со слатка пченка.

Потребно е:

Готови тортили,

Малку маслиново масло,

Лук,

Паприка,

1 кесичка бебе спанаќ,

Јајца,

Кисела павлака,

Зачини.

Подготовка:

Добро измијте го спанаќот и исцедете го.

Во тава со малку масло испржете го кромидот, а потоа спанаќот.

Додека се готви, згответе неколку јајца (бројот зависи од колку луѓе сте), додадете сол и зачини.

Истурете ја смесата над кромидот и јајцата и печете на средна топлина неколку минути.

Важно е да се промешува цело време за да се пече рамномерно.

Во друга тава, загрејте ги тортилите лесно, а потоа со лажица, на средина нанесете павлака, готов кајмак и грав.

И тоа е тоа.

Едноставно и вкусно, лижете ги прстите!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris