Мрзлива диета: Пробајте го овој вкусен напиток од кој се слабее без физичка активност

6 ноември, 2020
140154_shutterstock-124151698_ff


Пробајте го овој пијалок, кој е вкусен, лесен за подготовка и го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот додека удобно седите во вашата фотелја. Не велиме дека е во ред да заборавиме на вежбање, но ако навистина мразиш да започнеш денес, има и други решенија! Ова е едно од нив

Ти треба:

– 2 лажици мед

– 1 лажица цимет

– 250 мл вода


Инструкции за подготовка:

Препорачаните количини може да се променат, но важно е секогаш да се користат две мерки мед и една мерка цимет. Подгответе колку што ви треба. – Сварете ја водата. -Истурете цимет во топла вода. Покријте го садот и оставете го да отстои додека не се олади до приближно на температурата на која е можно да се консумира пијалокот. -Додадете мед само кога пијалокот ќе се олади. Никогаш не истурајте мед во топла вода, бидејќи топлината ги уништува ензимите и другите хранливи состојки на медот. -Пијте половина од пијалокот пред спиење. Оставете ја другата половина во фрижидер и пијте наутро – но без претходно загревање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi